1xmq2r0meyj7qz3-f-3.jpg

Naděžda Pažoutová

Na Naučmese od 25. 11. 2019, vedl/a kurzy pro 6 účastníků.

Jsem lektorka, spisovatelka a koučka. Hlavním předmětem mého zájmu je lidská psychika. Zkoumám ji nepřetržitě. U sebe, u svých blízkých, přátel i neznámých lidí.

Tento zájem mě přivedl ke studiu filozofie, potom psychologie a nakonec ke starým duchovním tradicím. V každém z těchto oborů jsem našla některé z odpovědí na svoje otázky. Fascinuje mě, jak moc se shodují závěry moderní psychologie s kabalistickým pojetím psychiky, nebo  tím, že k výkladu pojmu archetyp lze skvěle využít velkých arkán tarotu, a proto nepřestávám pátrat.

Vždyť věda, která si ve svých počátcích činila ambice stát se náhradou moudrých starých duchovních systémů, a zatracovala je, se teď stává jejich pomocníkem. Přichází totiž s důkazy duchovních pravd v nich obsažených.

Nabízím přednášky, semináře a kurzy, jejichž tématem je poznání naší psychiky pomocí velkých arkán tarotových karet, pomocí kabalistického stromu života, či pomocí moderních metod MBTI.

S těmito nástroji se totiž každý všední den stává dobrodružstvím. S pomocí těchto nástrojů se můžeme přiblížit k uvědomění, že jsme tvůrci svého života. A svůj život můžeme tvořit pouze tehdy, jsme-li si plně vědomi toho, co se děje v naší psychice. Bez tohoto uvědomění se totiž slovy C.G.Junga stáváme pouhými zajatci svých vlastních vnitřních sil, aniž bychom to vůbec tušili.

Mou oblíbenou činností jsou pobytové víkendové semináře, které pořádám v severních Čechách, a jednodenní pražské semináře ve spolupráci s Naučmese.cz. V severních Čechách vedu rovněž docházkové kurzy tarotu.

Krom přednášek, kurzů a seminářů se také věnuji koučinku, individuálním tarotovým konzultacím a poradenství a publicistické činnosti. Mé texty si můžete přečíst na mém webu, v časopise Meduňka, nebo si můžete koupit mou knížku Vilma běží o život (https://www.albatros.cz/tituly/46839394/vilma-bezi-o-zivot/), která vyšla letos na jaře (2019).

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.