5wws1my0gs12y6b-mira-naucmese.jpg

Míra Onderka

Na Naučmese od 1. 11. 2018, vedl/a kurzy pro 30 účastníků.

Pokud se někdo narodil s láskou ke kolům, tak je to náš lektor Míra.

Míra svou cyklistickou kariéru zahájil již v roce 1996. Začalo to sice běžnou cykloturistikou, ale s přibývajícími kilometry jej jeho stále skřípající a nefunkční kolo nutilo k jeho častější a častější údržbě.

Jeho prvním učitelem a mechanikem mu byl táta, který ho v jeho cyklistické vášni podporoval. Časem si však převážnou většinu závad na kole musel opravovat sám a tak se začal starat více o technickou stránku kola.

V roce 2004 Míra začal pracovat jako servisní technik ve společnosti Olpran. Po dvou letech však dostal nabídku pracovat jako mechanik v cykloservisu, kde se naučil veškeré své odborné dovednosti.

V současné době se můžete s Mírou potkat v jeho vlastním Cykloservise Onderka. Zde se setkává s nejrůznějšími závadami na kolech na denní bázi a ke své práci se snaží přistupovat jako diagnostik i chirurg v jedné osobě, jen jeho jen pacienti nejsou lidé, ale kola.

Míra je absolventem různých odborných školení, zejména pak ve společnosti Scott sport. Vzdělává se také na odborných specializovaných seminářích pro jednotlivé komponenty.

Ve volných chvílích se věnuje jak jinak než závodní cyklistice – především Pražskému mtb poháru, kde jste ho přede dvěma lety mohli zahlédnout i na stupních vítězů.

Nabídku školit pro Servis kola doma Míra přijal bez váhání a odstartoval dle svých slov další etapu svého profesního života, kde může své znalosti z každodenní praxe předávat všem cyklistickým nadšencům, kteří mají lásku ke kolům v krvi tak jako on.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.