3rq3p9xxgao-milan-kutek.jpg

Milan Kůtek

Na Naučmese od 11. 7. 2017.

Jsem autorem a propagátorem nordic runningu. Pro své běhání s holemi jsem už nadchl stovky lidí, mezi nimi třeba i Báru Špotákovou či Dalibora Gondíka. Nepochybuji o tom, že pro něj nadchnu i vás :)

K běhání s holemi jsem se dostal vlastně náhodou, jako rekreační běžec - maratonec, a to z důvodu špatných podmínek pro běžecký trénink v zimě. No a už jsem u této skvělé, ale jinak absolutně nevyužívané pohybové aktivity zůstal. Neznamená to však, že teď běhám pouze s holemi – nordic running má běžecký (sportovní) trénink doplnit, ne nahradit.

Vše o nordic runningu najdete na mých webových stránkách www.behsholemi.cz, aktuality a zajímavosti se určitě vyplatí sledovat na mém FB profilu Milan Kutek. Nechci se příliš chlubit, ale jsem také autorem první knihy na světě o celoročním běhání s holemi (Nordic running) a držitelem ocenění European Athletics Innovation Awards (2012). Asi i proto jsem byl již několikrát pozván k rozhovorům do televize i různých rádií.

O běhání s holemi i bez nich jsem napsal desítky článků, ať už webových nebo pro běžecké a odborné časopisy (především RUN). Mnoho z nich bylo také pro Běžeckou školu Miloše Škorpila – s Milošem jsme dlouholetí spolupracovníci i kamarádi. O to víc mě těší, že Miloš Škorpil moji metodu nordic runningu doporučuje i sám používá.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.