9995800-fotka.jpg

Michaela Klihavcová

Na Naučmese od 13. 1. 2017, vedl/a kurzy pro 26 účastníků.

REFORMÁT vznikl jako bakalářská práce na půdě Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v červnu roku 2013. Nyní za projektem stojí dvě designérky, zakladatelka Sára Bergmannová a Michaela Klihavcová. Projekt se zabývá recyklací nepoužitých nebo již nevyužitých materiálů, především však papíru, který zpracovává do různých zápisníků, notesů, bloků, fotoalb, balících papírů a jiných produktů. Klíčové slovo projektu zní „second-hand paper shop“, neboli papírnictví z druhé ruky – nalézt vhodný materiál, roztřídit ho a dále z něj navrhnout nový produkt je jednou z hlavních částí výroby. Projekt se zaměřuje na vše, co lidé již nepotřebují a čeho se zbavují. Materiál tak dostává druhou šanci, stát se součástí nového produktu – každý produkt je tudíž jedinečný a nese s sebou příběh skrytý v použitém materiálu.

„Jako grafické designérky jsme si často uvědomovaly množství papírového odpadu, který produkujeme a který okolo nás obecně vzniká, nejen z tohoto oboru. Proto jsme začaly uvažovat nad tím, jakým způsobem ho dál recyklovat a napadlo nás formovat ho právě do sešitů, skicáků a zápisníků, které samy dále využíváme.“

Láká vás tedy naučit se zapomenuté knihařské dovednosti a vyrobit si vlastní blok, sešit nebo svázat knihu? Chcete si ověřit, zda vaše prsty dokážou zkrotit drátošičku, jehlu a nit nebo řezačku papíru? Papírnictví Reformát otevírá svoji dílnu pro veřejnost a připravilo pro vás knihvazačské kurzy!

Michaela

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?