9ykmdu538mn-naucmese-new-new.jpg

Michaela Dočkalová

Na Naučmese od 3. 6. 2018, vedl/a kurzy pro 3 účastníky. Navštívil/a 1 kurz.

Knížky, víno a cestování. Kdybych se měla charakterizovat třemi slovy, byla by to právě tato. Bez čeho se ale můj život rozhodně neobejde, je psaní. Živím se jím už deset let. Prošla jsem si mnoha internetovými i tištěnými médii a nakonec si založila vlastní blog BusinessCoffee.

Vždycky jsem ráda psala cestopisy a reportáže, ale na začátku roku 2017 nastal zlom. Napsala jsem první povídku a půl roku ji měla doma v šuplíku. V září téhož roku jsem napsala druhou a rozhodla se obě zveřejnit na blogu. První ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Čtenáři mi začali psát, zda mám povídek víc. A tak jsem každý den psala a psala. Ani ne čtyři měsíce po zveřejnění prvních povídek se mě lidé na sociálních sítích ptali, jestli jsem náhodou nevydala knihu nebo jestli nějakou nechystám. Napsala jsem že ne a vzápětí toho litovala. Ještě týž den jsem se rozhodla, že ji vydám. V tu chvíli jsem ale netušila, že napsat knihu je mnohem jednodušší, než ji skutečně vydat. Stálo mě to desítky probdělých nocí, spoustu okousaných nehtů a probrečených kapesníků, ale zvládla jsem to.

Díky tomu všemu o sobě mohu prohlásit, že jsem autorkou povídkové knihy Mysli na nesmysly.

Vystudovala jsem obor Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě v Brně a od té doby jsem si prošla několika novinářskými posty v internetových i tištěných médií, od redaktorky přes editorku až po šéfredaktorku. Nejradši ale píšu jenom to, co sama chci a k tomu mi slouží moje dva blogy.

Kromě BusinessCoffee jsem rovněž v roce 2017 nastartovala kulturně-lifestylový portál DailyCoffee, který odráží další mé záliby. Najdete na něm rozhovory se známými a úspěšnými lidmi, knižní recenze a další články, které se týkají kultury a lifestylu obecně. 

Michaela

Již uskutečněné kurzy:

Kurzy na seznamu přání:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.