20120601-143545-pas_small.jpg

Mgr.Blanka Prskavcová

Na Naučmese od 1. 6. 2012.

Před lety mě učarovala tvorba z polymerové hmoty, nejznámější hmota u nás fimo hmota. Už od školních střevíčků jsem stále něco tvořila, dříve z Moduritu, pak jsem objevila barevnou fimo hmotu .

Nekonečné možnosti tvorby vlastních šperků a dekorací , v barvách které mi jsou sympatické jsou pro mne velkou inspirací, navíc je to báječný způsob , jak se zbavit stresu a ještě někomu udělat radost. Fantasii se při této tvorbě meze nekladou a to vám umožňuje tvořit cokoli, co si vezmete do hlavy. Fimo hmotu lze využít i při klasickém modelářství pro tvorbu doplňků krajin u vláčkových sestav,u plastických modelů letadel.Hmota je lehká, dá se brousit, vrtat a lakovat a to otevírá mnoho možností využití.

Moje nadšení pro tento druh tvorby mi umožnil setkat se i s předními designéry v tomto oboru a mít možnost se od nich učit. Mými lektorkami byla Lisa Pavelka (USA), Carol Blackburn (UK), Christine Dumont(Belgie) a letos k nim přibude i Christine Friesen (USA) a Carol Simmons(USA).Mít možnost tvořit bok po boku s těmito světovými umělkyněmi je opravdu velká inspirace pro mou tvorbu.

Mými českými lektorkami byly Monika Brýdová, Eva Hašková , Petra Nemravová , Kamila Herdinová, Veronika Sturdy, Marta Špalková a Radka Fleková.

Oblast tvorby z polymerových hmot se stále vyvíjí a mě nesmírně baví být u toho a experimentovat a objevovat nové vzory, techniky a také je předávat dál, aby i ostatní poznali tu radost, když vlastníma rukama vytvoříte něco opravdu pěkného a navíc i praktického.

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK v oboru biologie a biochemie a tvorba originálních šperků z polymeru patří k mým koníčkům,příroda a její barevné kombinace a tvary jsou pro mne velkým zdrojem inspirace.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?