2zuzva49qihb4ui-aranzerie-9.jpeg

Martina Havlová

Na Naučmese od 23. 8. 2016, vedl/a kurzy pro 193 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

V roce 2012 jsem stála u zrodu Aranžérie - květinové dílny, ve které vznikají květinové vazby a dekorace s příběhem. V naší dílně nachází práci především květinářky, které trpí některou z forem epilepsie a do svých květinových vazeb promítají radost a odhodlání do života.Sama jsem maminka chlapce s epilepsií, v aranžování a v práci s květinami jsem našla velkou zálibu a relax, ze začátku i "únik" od životních problémů a starostí, které mě v životě potkávaly. Květiny se tak staly nedílnou součástí mého života.

V rámci terapeutických setkávání lidí s epilepsií jsme začali s lidmi s epilepsií aranžovat květiny. Viděli jsme, jak všechny práce s květinami nejen baví, ale i pozitivně přispívá jejich psychickému stavu - u práce se příjemně uvolní a zároveň vytvoří produkt, který je krásný a mají z něho dobrý pocit.  Viděli jsme, že spojení lidí s epilepsií a květin je jedinečné a dává smysl. I proto přišla myšlenka založit sociální podnik, kde lidé s epilepsií budou zaměstnáni a budou se tak naplňovat jejich potřeby - mít nejen práci, ale i dělat práci, která má pro ně smysl a dobře působí na jejich zdravotní stav.

Jsem tak součástí krásného projektu Aranžérie, květin s příběhem. Květiny mi v životě daly hodně a ráda předám své zkušenosti dál.

 

 

Martina

Kurzy na seznamu přání:

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.