517qeekb5cw-19656922-1897769903574877-8841443837360819789-n.jpg

Martin Vlk Mrňous

Na Naučmese od 19. 4. 2016, vedl/a kurzy pro 8 účastníků.

Něco málo o mně. :) V ornitologii se věnuji především osvětě a popularizaci ptáků, ale také jejich výzkumu a kroužkování. Jsem zakladatelem ptačího online magazínu Avifauna a kromě ptáků mě nesmírně baví kreativní psaní a vymýšlení nejrůznějších projektů (jsem tělem i duší kreativec :) ).

Láska k přírodě mě doprovázela v podstatě od malička. Potuloval jsem se po lesích a loukách, zkoumal, kde co leze a lítá, přičichával, poslouchal, ochutnával.. :-) Moje dětství bylo jedno velké dobrodružství a když jsem nelítal venku, ležel jsem v encyklopediích. Oslňoval jsem dospěláky svými znalostmi a těšil se přízně starších dětí. Pak přišla puberta a.. No, tímhle si prošel snad asi každý. :-) To co mi ale dala příroda v těch nejdůležitějších letech mého osobnostního vývoje ve mně zůstalo. A tak jsem se k tomu vrátil v plné síle později a položil se do své vášně s nadšením a odhodláním někoho, kdo nechce zmeškat a promarnit jediný další okamžik. Ornitologie a ptáci se stali mojí hybnou silou, moji inspirací a obrovskou motivací - věnovat se znovu něčemu, k čemu jsem vlastně tíhl od doby, kdy jsem se narodil. A snad i něčemu, čemu jsem byl předurčen? A právě svoji vášeň a lásku k těmto úžasným tvorům bych chtěl sdílet s ostatními. Chtěl bych, aby i ostatní zažili tu krásnou zdravou horečku, neodkladnou touhu objevovat, poznávat, zkoumat.. Chci se podělit se svými zkušenostmi, se svými znalostmi a otevřít bránu do světa, kterou lidé často přehlíží. Bránu do fascinujícího světa ptáků.

A abych nezapomněl, fakt se jmenuji Vlk, není to přezdívka, ani příjmení. ;-)

Martin Vlk

Již uskutečněné kurzy:

Kurzy na seznamu přání:

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?