45uq1a1kdxf4w61-martin-orez.jpeg

Martin Svoboda

Na Naučmese od 7. 1. 2022, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Už jako malého kluka mě fascinovala práce se dřevem. Vyřezával jsem lodičky, dýky, meče, kamenné sekerky, luky, šípy, později misky a lžičky. V průběhu života jsem na tuto svoji dětskou vášeň skoro zapomněl. Pak se naskytla příležitost pracovat jako lektor ve Svobodné škole a já v ní založil výletní skupinu. Spolu s dětmi jsme v přírodě, někdy u ohně, někdy v dílně, vyráběli stále sofistikovanější dřevěné i plechové nástroje, hračky, totemy a šperky. Pak jsem zjistil, že i leckteří rodiče jsou přitahováni vůní dřeva a mají chuť zaměstnat své tvořivé ruce. Na několika waldorfských i jiných jarmarcích jsem tedy otevřel svoji putovní dílnu a s mnoha tatínky i dětmi si prošel krásným procesem spolutvoření. Samozřejmě s námi vyřezávaly i maminky.

Mým hlavním řemeslem a zdrojem obživy jsou výškové práce (www.pracevevyskach.net) a arboristika, krom toho vedu hodiny řezbářství v komunitní škole Jeden Strom, se svým synem provozují palacinkovy stánek Vegančinky a příležitostně učím jógu. 

Miluji ty chvíle, kdy společná práce s voňavým dřevem, tlukot nástrojů a příjemně plynoucí rozhovor vytvářejí hudbu života a zvolna se mění v léčivou terapii.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.