20150907-104649-ms03.jpg

Martin Švihla

Na Naučmese od 4. 9. 2015, vedl/a kurzy pro 4 účastníky.

V jistém okamžiku své životní cesty jsem zistil, že všechny ty zajímavé věci, které jsem v životě studoval, dělal nebo jednoduše byl mají společnou jednu věc: nevědomě jsem pomocí nich zkoumal, co to znamená být lidskou bytostí na tomto světě.

Musím říct, že od té doby práci na mnoha svých projektech i osobní život beru s větší lehkostí. Více si to užívám a zároveň pozoruji sám sebe v kažodenním dění a hledám způsoby, jak dovolit, abych byl více člověkem.

K čemu je to dobré prakticky? Zjistil jsem, že moje vnitřní nastavení ovlivňuje to, co dělám a jak se ke mně vztahuje okolitý svět. Tedy pokud se uvolním, uzemním, uvědomím si svoje hranice, otevřu se, jasně komunikuji a mám z toho radost, přichází radost a naplnění i z okolního světa. A to nejen v mých představách nebo pocitech, ale i ve fyzické skutečnosti. Což je velmi praktické a zároveň univerzální – naše lidské kvality uplatňujeme ve všech oblastech života.

Vedu jednoduchý život. Jsem ženatý, spolu s mojí ženou vychováváme naši dceru, vedu a spravuji různé projekty, pracuji, cvičím, studuji… a rostu jako lidská bytost. A protože ve většině svých projektů pracuji s lidmi, sdílím svoji zkušenost na seminářích, v cvičení, na přednáškách nebo během individuálních sezení.

Provázím druhé, abychom se stávali více lidmi.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?