20131225-073448-image.jpg

Markéta Bajerová

Na Naučmese od 22. 12. 2013.

Jmenuji se Markéta a jsem optimista s nevyčerpatelným elánem. Ráda nasávám nové informace, hlavně ty, které se týkají zdravého životního stylu a psychiky člověka. Baví mě zkoušení nových receptů, vymýšlení různých kombinací potravin při vaření a výlety do přírody.

Od dětství mě provázelo mnoho spletitých událostí a ne příliš láskyplný vztah rodičů. Aniž jsem si uvědomovala, jak negativně mě přístup rodičů ovlivňuje, vše jsem si podvědomě přenášela i do dospělého života. To se postupně projevovalo i na mé postavě až mi v roce 2011 váha ukázala neuvěřitelných 127kg při výšce 164cm.

Jednoho dne přišel moment, kdy mi došlo, že „takhle to dál nejde“. Uvědomila jsem si fakt, že musím změnit své vnitřní nastavení a hlavně přístup sama k sobě, protože jedině tak může dojít ke změnám vnějším.Ač byla psychologie mým dávno zapomenutým snem začala mi pomaličku opět pronikat do života a já pochopila, že vše co se mi v životě děje má svůj význam nejen v redukci mé váhy, ale i v mé profesi.

V mém sebehledání sehrála velkou roli psychoterapeutka Klára, ke které jsme začala docházet na výuku technik hledání skutečných příčin problémů. Využívání metod mi pomohlo nejen k vyřešení partnerských problémů, nalezení vlastní duše, ale hlavně v pochopení mé obezity a k pochopení toho, co mi moje duše skrze tělo projektuje.

Díky terapiím jsem si uvědomila i to, jak záporný vztah mám k jídlu. Nikdy mě klasická, česká kuchyně neoslovovala a tak jsem se začala zajímat o alternativní druhy potravin. Čím více jsem se dozvídala o přirozeném způsobu stravování a přirozených potravinách, tím více jsem experimentovala v kuchyni. Velkou podporou je pro mě rodina a přátelé, kteří si vždy pochutnají.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.