3qa4x84gdp8-2.jpg

Marcela Křížová

Na Naučmese od 4. 10. 2017, vedl/a kurzy pro 28 účastníků.

V současnosti žiji a pracuji v Praze. V roce 2014 jsem dostudovala design oděvu na Vysoké škole Uměleckoprůmyslové v Praze. Již při škole jsem začala pracovat v malém designovém obchodě prodávajícím lokální českou tvorbu. Postupně jsem se vypracovala až na pozici manažerky butiku. Mojí prací byla komunikace s klienty, každý den jsem radila rozmanitým lidem, jak a co si obléci, aby se cítili skvěle. Díky tomu jsem se naučila naslouchat jejich potřebám a reagovat na ně a zároveň jim doporučit to nejlepší pro jejich postavu a styl života. Během této doby jsem získávala první klienty a zkušenosti s osobním stylingem a stejně tak jsem začala spolupracovat s fotografy na módním focení do časopisů.

Dnes se práci osobní stylistky věnuji na plný výkon. Svým klientům pomáhám vytřídit si šatník a doplnit ho o nové nadčasové a funkční kusy, často jim ale moje práce pomůže i s nabitím nového sebevědomí nebo lepším poznáním sám sebe. Tuto práci miluji a možnost pomáhat lidem mě nesmírně naplňuje. Současně se snažím vyvrátit názor, že móda je povrchní věc. Protože svým zevnějškem každý den vyjadřujeme, kdo jsme. První dojem, který zanecháváme, se utváří i z toho, co máme na sobě. Oblečení, ve kterém se cítíme dobře, nám dodává sebevědomí a pocit pohody.

Kromě osobního stylingu spolupracuji s nejrůznějšími firmami a magazíny na reklamním focení, píšu články o  stylingu pro magazín DailyStyle.cz a na téma módy a stylu přednáším na workshopech pro firmy. Pod vlastní značkou MarcelaKrizova také stále navrhuji dámské oděvy. Jako designérka i stylistka mám ráda minimalismus a funkčnost oděvu. Ve svých kolekcích pracuji s jednoduchým tvaroslovím, kladu důraz na detail a kvalitní materiály. Preferuji severský styl, jednoduchost, nadčasovost, ženskost, pohodlnost a variabilitu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?