47a74nneah6-profilovka-naucmese.png

Magda Zavřelová

Na Naučmese od 5. 5. 2017.

Ahoj.

Jmenuju se Magda Zavřelová.

Jelikož jsem sama před několika lety prožila zlomovou životní krizi, kdy se můj tehdejší manžel po osmnácti letech vztahu rozhodl odejít (já tehdy zůstala sama s devítiměsíční holčičkou a dosud nenarozeným synem v břiše a doslova se mi zhroutil celý svět), dokážu ocenit, s jak těžkým kalibrem si umí EFT jako svépomocná technika poradit.

Když jsem na tuto metodu tehdy narazila a poprvé ji na sobě vyzkoušela, okamžitě jsem pochopila, že jde o přelomový okamžik v mém životě. Úleva od těžkých myšlenek, beznaděje i dalších dusivých emocí byla najednou v mých rukách. Najednou šlo jen o to, zda a kdy se s problémy poperu, protože jsem najednou věděla JAK!

Od té doby jsem ušla dlouhou cestu.

Objevila mnoho slepých uliček a s vděkem také mnoho skvělých zkratek. Zjistila, že EFT není jen nástrojem pro vyřešení krize, ale také dokonalým parťákem pro osobní rozvoj v jakékoliv oblasti. Navázala úzkou spolupráci s autorem této úžasné metody ing.Garym Craigem z Kalifornie a přeložila celé jeho dílo do češtiny. Pomohla spoustě dalších lidí, kteří si přáli ve svém životě změnu. Každý z nich mi řekl, že o ni usiloval už desítky let. Až do svého setkání s EFT marně.

Co je EFT?

Jde o novátorské spojení staré čínské medicíny (akupresura – bez jehel!) a psychologických postupů. Zvládnout základní postup dokáže (soudě dle mé dcerky) i dvouleté dítě. Takže určitě i Vy! : D Vyřešit se s ním dá skutečně prakticky cokoliv, něco za minutu, u jiných potíží jde o hledání příčin na delší trati, ale ŘEŠENÍ VŽDY EXISTUJE!!!

O co mi jde?

Jde mi o to, aby se metoda, která by se podle mě měla vyučovat jako povinný předmět na základní škole, byla dostupná za rozumných podmínek (poměr cena/čas strávený jejím studiem) co nejširšímu okruhu lidí. Jsem idealistka (a s EFT čím dál tím víc) a věřím, že klíčem k dobré situaci na matičce Zemi je co nejvíc vnitřně spokojených a šťastných lidí. S EFT se to DÁ ZVLÁDNOUT!

Pro koho může být EFT přínosem?

Prostá odpověď: pro kohokoliv, kdo ve svém životě zažívá hlubokou nespokojenost s čímkoliv, a nechce o své touze po změně k lepšímu jenom mluvit:

Ať vás i ve chvílích, kdy si přejete odpočívat, dotěrně pronásleduje strach, obavy, zášť nebo pocity křivdy,
ať vás sužuje fyzické omezení nebo diagnostikovaná vážná nemoc,
ať máte rozhárané vztahy s lidmi ve svém bezprostředním okolí nebo
se nedokážete jen trpně dívat na bolest nebo trápení svých malých dětí nebo zvířecích parťáků nebo
se nemůžete v jakékoliv oblasti „hnout z místa“,
opakovaně se přistihujete při chování, které se vám na vás samotných nelíbí, ale jaksi ho pod tlakem událostí nedokážete nikdy změnit,
…pak stejně jako miliony lidí na této planetě můžete zažít změnu, která přichází v řádu minut, i když jste se o ni dříve snažili třeba i dlouhá léta. EFT není šamanismus, kdy kouzelník zamává rukama a na smrt nemocný vstává z lože, aby holýma rukama lámal skály. EFT má svou logiku a odstranění problému vždy podmiňuje pochopením příčiny. Tu pak ale dokáže odstranit s takovou lehkostí, že i po všech svých zkušenostech a letech praxe zůstávám euforicky v šoku! : ) I o tom, jak najít příčiny svých potíží se na mých kurzech dozvíte, a hned pěkně na začátku, abyste nově nabyté znalosti mohli uplatňovat přímo na svoje problémy a úlevu zažívali na své kůži!

Pro koho se EFT nehodí?

Nehodí se pro lidi, kteří :

Nechtějí na svoji úlevu vynaložit žádné úsilí. Preferují pasivní postoj „doktore zachraň mě“, resp. „léčitelský servis“.
Se považují za dokonalé a nic na sobě už měnit nechtějí
Se tak bojí odkrýt povrchní slupku klidu a pohody, že svoje nepříjemné pocity chtějí raději dál potlačovat a věří, že to tak vydrží až do konce své pozemské pouti
Se bojí zkoušet cokoliv nového
Proč se EFT naučit sám a nespoléhat na terapeuty?

Bezesporu nejdůležitějším aspektem je fakt, že budete mít svého „terapeuta“ vždy při sobě. EFT vám pomůže při banálním nachlazení, bolesti hlavy nebo úrazu, ale taky vždy, když vás zaskočí nepříjemný pocit z bezohledného hulváta při nákupu, jednání nesolidního kolegy nebo zklamání z neuskutečněného plánu, na který jste se třeba hodně těšili. Vše, co k němu teď i kdykoliv později budete potřebovat, je Vaše mysl a prsty na své ruce.

Existují ale i další důvody:

Úspora prostředků
Neriskujete, že vás povrchně pracující terapeut svede špatným směrem
Vždy máte věci ve svých rukách – Klepete, když chcete Vy, vědomě se připravujete na vše, co potřebujete zvládnout, a nemusíte třeba i žinantní informace, s nimiž se nikdo z nás nechlubí rád, sdělovat komukoliv jinému než sobě. Ruku na srdce, ono i to dá kolikrát zabrat..;)
Máte kdykoliv přístup k oné blaženosti, která se po dobré EFT práci zmocní celé mysli i srdce. Dobře, tohle tu už bylo, ale je to vážně síla, tak proč to nezopakovat? : D
Je to pro vás?

Tak to zkuste a zažijte to jinak.

Těším se na osobní setkání, budete spokojení! : )

Vaše Magda.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.