9175100-img-20170210-200100-fotor.jpg

Lukáš Rác

Na Naučmese od 9. 2. 2017.

Lukaso "Racek" Ráca

Jmenuji se Lukáš Rác a jsem zakladatelem projektu Tělárna.CZ (www.telarna.cz).

Téměř 14 let svého života jsem strávil jako IT pracovník a právě to mě dovedlo k tomu, co dělám dnes. Moje fyzická stránka se díky životnímu stylu dnes běžně užívanému dostala doslova do fáze rozkladu a to mi bylo pouhých 27let. Mysli na to, že jednoho krásného dne bude nám všem o pár let víc. Co pak? Dokážeš si představit jak se budeš cítit?

Působil jsem např. jako pomocný trenér atletiky, instruktor Capoeira, či instruktor selfdefence - WingTsun. Posledních 5 let se profesionálně věnuji Funkčnímu cvičení - Cross Training (oba výrazy znamenají v podstatě to samé:) ). Jsem přesvědčen, že jsem tímto nabil dost praktických zkušeností, abych je mohl začít předávat dál.

Nezaměřuji se na vzhled našeho těla, břišní pekáč, co největší bicáky a podobně, jak je zvykem u většiny fitness trendů. Moje zaměření je na FUNKČNÍ A ZDRAVÉ TĚLO. Ostatně tělo se po zvládnutí techniky a pravidelném cvičení začne zpevňovat a formovat samo, čímž automaticky získává krásnější vzhled.

Dneska už nevařím z vody. Mám vlastní ověřené postupy a programy se zaručeným progresem. Šetrný a individuální přistup k jednotlivým atletům je doménou mého gymu.

Něco málo mého vlastního progresu.
Nejsem žádný obr, výškově 177cm, váha 85kg a při tom dnes dokážu zvednou 205kg na mrtvý tah nebo dřepnout 180kg na zadní dřep. To hlavně díky tomu, že jsem se tělo naučil správně používat, poslouchat a perfektně ovládat, což jsem dnes schopen naučit i úplného začátečníka ve cvičení. Moje trpělivost je opravdu veliká:)

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?