3skl2onocu0lkgq-15.jpg

Lucie "EvoLucie" Willaschková

Na Naučmese od 12. 2. 2020, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Věřím, že mi dáte za pravdu, že nejhorší (fyzický i mentální) trénink je ten, který se nikdy nestal. Zažijte se mnou evoluci tance a pohybu!

Pod svým uměleckým jménem EvoLucie se snažím ostatním lidem předávat to nejlepší ze sebe. Pomáhám podnikatelkám, které fungují v mužské energii, vrátit se zpátky do své ženské síly a probudit v sobě více ženskosti, hravosti a ladnosti.

Akrobacie je nedílnou součástí mého života. Již jako dítě jsem milovala věšet se na houpačky a zkoušet na nich různé gymnastické kreace. V první třídě jsem se svou sestřenicí natrénovala svou první "akrobatickou" sestavu na houpačce. Pořádaly jsem pak pravidelně "vystoupení" pro naše sousedy, kde jsme jim ukazovaly, co umíme. Tato láska z dětství mi zůstala dodnes.

Při studiích na škole jsem byla šikanována ostatními žáky ve třídě. Neměla jsem ráda tělocvik a nebavilo mě hrát míčové hry jako volejbal a florbal - bohužel jsme je hráli každý týden. Pokaždé jsem zbyla, když si kapitáni vybírali členy do svého družstva. Protože mi to nešlo, nikdo mě v týmu nechtěl.

Bavila mě gymnastika, kterou jsme v tělocviku téměř nedělali. Neměla jsem tenkrát možnost rozvíjet pohybové dovednosti, které byly se mnou v souladu. Tělocvik se stal mým traumatem. S odstupem času jsem vděčná za šikanu v tělocviku, protože mi pomohla stát se úspěšnou v akrobacii, dělat vystoupení v divadlech, učit kurzy a vést skupiny lidí.

Pro všechny, kteří mají strach ze vzdušného tance, mám pochopení, sama vím, jak mohou být začátky těžké. Na tréninku se do toho dostáváte postupně, neděláte těžké silové cviky, které nejsou vhodné pro začátečníky. Snažím se, aby z mých lekcí nikdo neodcházel s traumatem, neboť sama vím, jaké to je.

V průběhu studia na škole jsem také zjistila, že učitelé tělocviku nejsou dostatečně kvalifikovaní pro výuku. Ke sportu jsem se vrátila až po ukončení studií. Můj vztah k pohybu změnil až pole dance v roce 2012. Začala jsem se vzdělávat od těch nejlepších lektorů, které u nás máme a uvědomila jsem si, že úroveň trenérů je někde jinde než úroveň učitelů ve školách. Proto je mým cílem ukázat Vám, že trénink lze vést i jinak než jste zvyklí z tělocviku. Především více KVALITNĚ.

V roce 2015 jsem se seznámila se vzdušnou akrobacií na zavěšeném kruhu - aerial hoop. Tanec na kruhu mě okouzlil na první dotek. Nejvíce mě na něm baví ten pocit, že mohu létat. Připomíná mi to "vystoupení na houpačce" z dětství. Od roku 2016 vystupuji ve dvojici (pod názvem Duo LuMis) na různých společenských akcích. Účastnila jsem se také soutěží. Kromě již výše zmíněného kruhu mě dále baví i pole dance, akrojóga, šály, hrazda a akrobacie na popruzích.

Pod záštitou Centra Tance jsem si dodělala instruktorskou licenci akreditovanou MŠMT, která mě opravňuje vyučovat akrobacii ve výškách a od té doby v Centru Tance učím pravidelné kurzy pro děti od 10 let a dospělé. V průběhu letních prázdnin vedu příměstský akrobatický tábor pro děti od 7 let.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?