Střih videa - Adobe Premiere Pro

9581350-ja-lukas.jpg

Lukáš Ballý

Ahoj, jmenuju se Lukáš a živím se na volné noze vším na co se dá koukat a poslouchat.  Jedná se o videa, reklamní spoty, reportáže ale také hlavně v poslední době animace, motion design, grafika, sound design, hudba. Rád Více o lektorovi »

4903dipanna-90hni0fd9ly-snimek-obrazovky-2017-03-29-v-16-45-52.png

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz určený pro

ty, kteří by se rádi naučili ovládat profesionální střihový program Adobe Premiere Pro, který v různých verzích rozběhnete téměř na jakémkoliv novějším počítači, používá se v profesionálních filmových produkcích, a skvěle a jednoduše spolupracuje s celým balíkem programů od firmy Adobe (Photoshop, Illustrator, After Effects, ... ).  

První moje rada zní: pokud chcete střihat video, a třebaže jen začínáte, začněte se učit rovnou v něčem pořádném. Není to tam o nic složitější než jinde, a jak časem vaše osobnost v oboru poroste, budete potřebovat pokročilejší funkce, které vám začátečnické "prozatimní" programy nenabídnou. Budete se muset poohlédnout po něčem novém, a to bere energii (učit se neustále logiku dalšího a dalšího softwaru). Často pak lidé "vytvrdnou" u toho, co zkusili jako první, což může být při špatném výběru demotivující.

V "Premiéře" po čase začnete používat další a další zákoutí tohoto softwaru, který Vám dohromady s ostatními porgramy v kompletním balíku umožní vlastně naprosto vše co je při střihu videa potřeba. Můj kamarád dokonce vytváří v Premiéře animované hudební klipy pro přední české kapely - čili i to je tam vlastně tak trochu možné, záleží na vašem záměru a stylizaci.

V kurzu

nejenže se naučíme software ovládat, ale předám i nějaké rady, tipy a tríčky, co se střihu týče. Projdeme si nějaká pravidla a zákonitosti, a také to, čeho si jako běžný divák nevšimnete, ale ve skutečnosti jde o klíčové vlastnosti, na které je divák zvyklý.

Co se naučíme: střih - střihové nástroje a klávesové zkratky, editace, titulky, jednoduchá animace textu a objektů, několik obrazovek na plátně, ozvučení, postsynchrony, sound-design (zvukové efekty), předěly, přechody, obrazové stylizační efekty, barvení, stručně něco o formátech a kodecích, export filmu do různých formátů (dvd, youtube, vimeo, flash, ... ), a v závěru letmý náhled na software Adobe After Effects jako upoutávka na další kurz (animace, filmové efekty). Mimochodem právě jsem vypsal kurz animací v After Effects, pokud by vás zajímalo rozhýbat obrázky, grafiku, filmové triky a efekty.

Určitě se nebudeme nudit :) 

Je potřeba určitá počítačová gramotnost - předpokládá se ovládání Windows, Mac OS, a pokud jste už střih videa zkoušeli v jiném programu, bude to hodně k dobru pro rychlé pochycení logiky a zorientování se. 

Kurz bude probíhat jako přednáška se zobrazením programu na promítací plátno přes projektor. Myslím, že je to nejschůdnější cesta při takovém typu kurzu. 

Kurz je možno také samozřejmě domluvit individuální. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?