Fotíme na analog

86eqhsuhoty-dsc-0122.jpg

Vladimír Schmid

Už od dětství se bavím cestováním, kreativitou a vymýšlením akcí pro druhé. Věnuji se více oborům a snažím se mezi nimi najít průnik - při tvorbě mně fascinuje zejména její proces a objevování neznáma. Když se k tomu Více o lektorovi »

3nlkh3ou8oo-fotka2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Naučíme se jak fotoaparátem vnímat svět okolo nás tak trošku jinak než je v digitální době běžné. Kurz obsahuje teoretickou a praktickou část, kdy se spontánně pustíme do tvorby.

Analog vám nic neodpustí, ovšem trpělivost s nastavováním fotoaparátu na každý snímek vás odmění :-) Už nejednomu tvůrci analog pomohl s větší pozorností a vnímavostí objevovat nové nápady. Výsledek vás překvapí - fotografie možná nejsou dokonalé, ale mají své specifické kouzlo a jsou především osobité a prožité. Možná právě proto je „analog“ čím dál oblíběnější.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen i pro úplné začátečníky, ale rád uvítám kohokoliv, kdo si chce osvojit manuální nastavování fotoaparátu nebo se naučit něco nového.

Jak bude kurz probíhat?

Naučíme se, jak založit film, co znamená clona, čas a citlivost filmu a jak toho využít. Projdeme si pár inspirativních příkladů, krátce si povíme např, i něco o kompozici, hloubce ostrosti a o tom, jak vnímat světlo, které je pro analog zásadní. Následně se vydáme do terénu tvořit.

Kurz bude probíhat v malé skupince, proto si budeme zakládat na individuálním přístupu a diskuzi. Jakéhokoliv kritika necháme doma a pustíme se do tvorby zcela svobodně. Ukážu vám jak na to.

Co s sebou?

Fotopaparát - rád vám jej zapůjčím na kurzu (zn. Zenit nebo Practica). Máte po dědečkovi vlastní zrcadlovku na film?  V tomto případě ověřte jeho funkčnost již před kurzem.

Budeme fotit na černobílý film. Nemusíte se bát, že zkazíte pár políček. Filmy na kurzu máte ode mne zdarma, vyvolání filmu však v ceně kurzu není.

Co si z kurzu odnesete

Možná se ptáte, zda je možné se za jeden večer dá tohle „stihnout“. Analog není o spěhání, k proniknutí do kouzla fotografiie je nutný čas, proto je tento kurz zkrácenou verzí a úplným základem.  I z jednoho večera si ovšem můžete odnést velmi cenné poznatky a novou vášeň. V případě zájmu je možné vypsat pokračování kurzu.

Těším se na vás.Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?