29v1tdr1k7d-img-20180622-190904-057.jpg

Kateřina Velcová

Na Naučmese od 30. 6. 2012, vedl/a kurzy pro 9 účastníků.

Už jako dítě jsem měla ráda kreslení. Naplňovalo mě. Přinášelo mi pocit klidu a jistoty. Jeho prostřednictvím jsem věděla, že někam patřím a že skrze něho mohu sdělit vše, co vnímám a co je pro mne důležité. Osobní emoční stav mě zavedl na uměleckou školu. Na ní jsem zjistila, že pravidla, jak co přesně dělat, abych se vypracovala na úroveň Michelangela, mě sice zaujala, ale nebyla pro mě. Až tady jsem si uvědomila, že ztrácím svou výtvarnou autentičnost, že nejsem sama sebou. Snažila jsem se zapadnout jen do systému přání, úkolů, požadavků a povinností.

Ve věku dospělosti, kdy už člověk ví, měl by vědět, kdo je, kam směřuje a proč, jsem se dokázala při malování vrátit k úžasné obrazotvornosti a volnosti, kterou nabízí dětský svět a jeho vidění reality. Začala jsem žít svůj život. Nastoupila jsem cestu seberealizace odrážející všechny okamžiky života podbarvené nekonečnou škálou emocí.

Díky této osobní zkušenosti jsem se rozhodla své prožitky předávat dál. Věděla jsem, že mám organizační potenciál, který umožní dalším, stejně založeným lidem vytvořit svobodný prostor tak, aby se i oni ve svém životě cítili dobře, posunuli se dál a objevili svůj dosud nenaplněný osobní potenciál. Otevřela jsem ateliér Spolu k radosti, kde se společně setkáváme při kurzech kreslení pravou mozkovou hemisférou – portrét, zátiší, zvíře, kurzech pocitového malování, intuitivní kresby, enkaustiky, malování mandal a kurzech seberozvoje. Přidanou hodnotou kurzů je čas strávený ve společnosti těch, kteří smýšlejí podobně. Tím dochází k úžasnému vzájemnému propojení, sdílení a předávání si zkušeností.

Malováním v mém ateliéru mnoho lidí zjistilo, s jakou lehkostí dokážou nakreslit třeba portrét, zvíře, zátiší a další motivy. Mnoho kurzistů našlo u pocitového malování, mandal nebo intuitivní kresby uvolnění a úlevu od všedních starostí. Tato nová zkušenost dokázala některé z nich doslova "nakopnout" k dalším zajímavým sebenaplňujícím zážitkům a rozhodnutím.

Potvrzením, že malování v mém ateliéru se stává výjimečným zážitkem, je má další cesta, která prohlubuje moje vnitřní cítění a empatii. Nazývá se KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA, čili jemná terapeutická metoda. Metoda, která odstartovala nejen u mne, ale i u mnoha dalších lidí, kteří kurzem již prošli, jakousi „revoluci“ vnímání. Život se stal jednodušším ve všech svých rovinách a směrech činností, které díky terapeutické metodě vnímáme s nadhledem. Úžasný je i fakt, že doplňuje moji výuku kreslení a malování pravou mozkovou hemisférou a pomáhá lépe naslouchat všem našim potřebám.

Co je krásnějšího, než vědomí, že můžeme být sami sebou. Co je úžasnějšího, než se vědomě řídit svými pocity ve spojení s aktuálními potřebami. Všechno kolem nás se děje v pravý okamžik. Všichni jsme nadaní a jedineční. Jsme schopni projevit svůj vnitřní potenciál a být přitom šťastni. 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.