4i2jklbvfc7-foto5.jpg

Josef Lhotský

Na Naučmese od 26. 2. 2019, vedl/a kurzy pro 29 účastníků.

Baví mě číst, psát a počítat. Taky mluvit, naslouchat a hrát si. V kapšiškách nosím nabroušený zavírák a na levé ruce Prsten. Miluji nedokončené příběhy a ze všech nejvíc jeden, starý jako život sám. Píšete ho i vy. Jmenuje se Evoluce.

Kdo jsem? Verze pro lidi:

Táta dvou úžasných prcků, snílek a trouba, co brečel u spousty filmů. Za to ale nemůžu já, nýbrž ta blbá empatie. Kdo by se mi smál, bacha na mě, dělal jsem gymnastiku a capoeiru. Kluk, co nevěděl, jestli vystudovat medicínu, přírodovědu, filosofii, psychologii nebo historii. Chlap, co má nejbáječnější ženu pod sluncem. Pracuju v korporátním IT, ale nejsem ajťák ani manažer. Vzdělávání a popularizaci vědy jsem dělal deset let a na všech úrovních. Miluju příběhy, knihy, staré portské a vítr opírající se do stanové plachty.

Kdo jsem? Verze pro HR:

Ročník 1986. Percentil emoční inteligence 97 (QED 4Elements). Empatie v Garuda profilu 8/8. INFJ v MBTI. Core pattern v Big five Emphatic Idealist. Ph.D. v teoretické a evoluční biologii, specializace na symbiotické vztahy. Státní zkouška z psychologie, pedagogiky a didaktiky. Vyučoval jsem na 4 katedrách 3 univerzit (UK, MU, UP), a to nejen biology, ale i environmentalisty, historiky, sociology, žurnalisty, lingvisty, filosofy a pedagogy. Vedl jsem metodické, mentorské i koučovací semináře pro studenty SŠ, VŠ a juniorní i seniorní pedagogy z praxe. Účastnil jsem se řady národních vzdělávacích projektů. 2 roky jsem byl v redakční radě časopisu Vesmír. Jako autor, spoluautor a překladatel jsem vydal více než 10 knih o evoluci. Obdržel jsem dvě literárně-vědecká ocenění. 8 let jsem hrál amatérské divadlo a dvakrát jsem moderoval v Lucerně. Teď už čtvrtým rokem pracuji v bankovním IT, momentálně jako agilní kouč. 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.