3mgsxfz6h2q-ja54333.jpg

Jana Horáková

Na Naučmese od 19. 6. 2015. Navštívil/a 2 kurzy.

Jsem psycholožka a nadšená cestovatelka. Ráda hraju florbal a chodím po horách. Užívám si hledání nových možností a řešení, ráda pracuji s lidmi a mým cílem je, aby mi život dával smysl. Jsem vděčná za možnost vzdělávat se, a proto chci své znalosti a dovednosti sdílet s ostatními. Kromě psychologie se zajímám také o zážitkovou pedagogiku a vzdělávání dospělých, takže mi vedení vlastního kurzu umožňuje spojit to, co mě baví, s něčím užitečným.

A jak jsem se k relaxacím dostala?

Má cesta k relaxacím byla značně trnitá. Poprvé, když jsem hledala, jak snížit stres a co by mi mohlo usnadnit plnění úkolů a povinností nebo zkvalitnit spánek, našla jsem nějaká doporučení a pár obecných a fádních návodů, jak relaxovat. To mi moc nepomohlo a usoudila jsem, že to není to nic pro mne. Naštěstí jsem se s relaxacemi setkala znovu při studiu, tentokrát v podstatně praktičtější formě. Ukázali mi, jak relaxační metody použít v praxi, co mohou člověku přinést a s jakou efektivitou pomáhají. Tehdy mi to začalo dávat smysl. Sama jsem začala pátrat, jak jednotlivé metody využít na maximum, zkoušela jsem je sama na sobě a byla jsem příjemně překvapená, že to funguje. Od té doby se v oblasti relaxace vzdělávám, rozšiřuji si obzory a zkoumám možnosti, kdy a kde může relaxace pomoci.

Během kurzů chci účastníkům ukázat, jaké jsou možnosti a využití těchto (často jednoduchých) metod. Relaxační kurz jsem již připravovala pro kolegy v minulém zaměstnání a k mé radosti měl výborné ohlasy, a tak jsem se rozhodla, že zkusím metody efektivního odpočinku šířit ještě dál. 

 

Jana

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (2):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.