1skn8r128nlplpn-posez-orez.jpeg

Jan Šefl

Na Naučmese od 20. 1. 2022.

Umím si vychutnat ticho. Fascinují mě myšlenky a práce s nimi. Jak myšlenky ostatních z mé pozice kouče, tak moje vlastní při meditaci.

S meditací jsem se setkal někdy v 90. letech při cvičení Čchi kungu. Pak znovu kolem roku 2000, když jsem si pořídil psychowalkman.  Pořádně jsem se tomu začal věnovat až v roce 2012 při cvičení jógy a po rozvodu, kdy jsem si začal vážit každé pozitivní myšlenky, každého klidného momentu.

Pořád jsem přemýšlel, co na tom je, že to nejde. Až když jsem  jel na mnohadenní meditační semináře, tak jsem objevil, že jsem vlastně žil v zajetí mýtu.

Měl jsem zkreslenou představu tom, co meditace je a jak meditovat.

Meditaci si musí člověk zažít a to, co se pozná už mu nikdo nevezme. A je jednodušší zjistit, co funguje každému, než lámat přes koleno nevhodnou techniku.

Poznal jsem, že se mi daří předat své znalosti dalším lidem. Žil jsem v zahraničí a měl přístup k více zdrojům.

Objevil jsem otužování, pobyt ve tmě, holotropní dýchání, účinky bylin... Všechno tohle jsou zajímavé a účinné prostředky, ale... Vyžadují přípravu. Někam musím dojet, něco se musí připravit a někdy je potřeba více lidí.

Meditovat můžete téměř okamžitě. Nezávisle.

Vycházím z toho, že meditace se nedá naučit čtením, člověk si to musí "odsedět", aby zažil, co a jak funguje.

Mám certifikát NLP Practitioner a absolvoval jsem akreditovaný koučovací výcvik. Působil jsem také jako lektor angličtiny.

Těším se na vás uvnitř kurzu.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.