8786450-jan-louzek.jpg

Jan Loužek

Na Naučmese od 13. 3. 2017.

Jsem Honza a dlouhodobě se věnuju oblasti sdílení znalostí, otevřené kultuře a svobodnému softwaru. Baví mě téměř vše od lingvistiky až po tvorbu grafických materiálů nebo videí. Se zájmem se rád dozvídám mnohé v oblastech, které jsou netradiční a propojují běžné disciplíny.

Jsem aktivním editorem české Wikipedie, kterou propaguju i jako člen neziskové organizace, která ji pomáhá. Chci, aby jednoho dne měli všichni lidé na světě přístup k veškerému lidskému vědění, bez ohledu na to, odkud jsou a nebo kterým jazykem mluví. 

Vše co dělám se snažím činit prostřednictvím nástrojů, které jsou svobodné a volně dostupné komukoliv. Takové, které neomezují tvůrčí schopnosti jednotlivce, ale naopak jsou vytvářeny tak, aby s nimi každý dokázal mnohé. Rád pomáhám ostatním pochopit, že ke komerčním produktům existují i svobodné alternativy, které fungují možná trochu jinak, ale dá se s nimi udělat mnoho skvělé práce.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?