4la31tpajfn-honza.jpg

Jan Chrostek

Na Naučmese od 16. 4. 2018, vedl/a kurzy pro 4 účastníky.

S argentinským tangem jsem se seznámil během studijního pobytu v Paříži. V roce 2004 jsem zakládal taneční školu Bailemos, která dnes sídlí ve vlastním studiu v Praze Holešovicích. Pořádáme pravidelné kurzy, víkendové semináře, semináře se zahraničními lektory a společenské večery s argentinským tangem, tzv. milongy. 

Argentinské tango je založené na dokonalém objetí a komunikaci v páru, pomocí nichž si taneční pár svůj tanec v jeho průběhu vytváří. Důležitou roli přitom hraje hudba, prostředí, nálada a samozřejmě taneční znalosti a dovednosti. Již po několika lekcích si taneční pár dokáže zatančit své tango. To může být jednoduché nebo složité, pomalé nebo rychlé, rytmické nebo melodické, melancholické nebo veselé. Prostě takové, jaké jej tanečníci cítí a jaké si sami vytvoří. Rozmanitost činí tento tanec velmi bohatým a vhodným pro všechny věkové i úrovňové kategorie. 

Náš víkendový seminář představuje 6 hodin výuky (po 3 hodinách v sobotu a v neděli) pro úplné začátečníky. Účastníci si osvojí principy komunikace v páru, pohyb páru v prostoru, jednoduché točivé figury, tedy základy tanga, s jejichž pomocí si budou moci samostatně tango argentino zatančit. K tomu všemu by měla vést přesná a zároveň zábavná forma výuky.   

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.