4la31tpajfn-honza.jpg

Jan Chrostek

Na Naučmese od 16. 4. 2018, vedl/a kurzy pro 4 účastníky.

S argentinským tangem jsem se seznámil během studijního pobytu v Paříži. V roce 2004 jsem zakládal taneční školu Bailemos, která dnes sídlí ve vlastním studiu v Praze Holešovicích. Pořádáme pravidelné kurzy, víkendové semináře, semináře se zahraničními lektory a společenské večery s argentinským tangem, tzv. milongy. 

Argentinské tango je založené na dokonalém objetí a komunikaci v páru, pomocí nichž si taneční pár svůj tanec v jeho průběhu vytváří. Důležitou roli přitom hraje hudba, prostředí, nálada a samozřejmě taneční znalosti a dovednosti. Již po několika lekcích si taneční pár dokáže zatančit své tango. To může být jednoduché i složité, pomalé i rychlé, rytmické i melodické, melancholické i veselé. Prostě takové, jaké jej tanečníci cítí a jaké si sami vytvoří. Rozmanitost činí tento tanec velmi bohatým a vhodným pro všechny věkové i úrovňové kategorie. 

Náš víkendový seminář představuje 6 hodin výuky (po 3 hodinách v sobotu a v neděli) pro úplné začátečníky. Účastníci si osvojí principy komunikace v páru, pohyb páru v prostoru, jednoduché točivé figury, tedy základy tanga, s jejichž pomocí si budou moci samostatně tango argentino zatančit. K tomu všemu by měla vést technicky přesná a zároveň zábavná forma výuky.   

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.