4qxjcurw4npyjvv-aa68582e-cae2-4677-8fda-f5a6708a2f12.jpeg

Jakub Hodan

Na Naučmese od 5. 8. 2020.

„Pokaždé, když jsem nastupoval do nové práce nebo byl někde s neznámými lidmi, kouzla mi hodně pomohla rozbourat prvotní komunikační bariéru a navodit přátelskou atmosféru. Jako zázrakem se tak najednou stal z tichého introverta člověk, který byl ihned středem zájmu.“

S cíleným využíváním síly a energie jsem se poprvé setkal ve 13 letech, kdy jsem se začal věnovat kung fu bojovým uměním wing chun a chi kung. Poznatky o kultivaci životní energie nebo využití maximální síly na co nejkratší vzdálenost mi později pomohly s iluzí mentalismu, kde je řeč těla tím hlavním tajemstvím.

Ve stejné době jsem se taky začal zabývat kouzlením. Zajímalo mě, jaké jsou hlavní rozdíly mezi mikromagií, street kouzlením a jevištními kouzly. Jako dítě jsem dělal naprosto průhledná kouzla, která ovšem stačila jako základ pro moji budoucí karieru iluzionisty.

Poprvé jsem se k levitacím dostal před 7 lety v Anglii a od té doby neustále získávám v oboru mikro levitací nové a nové zkušenosti, stejně jako se učím pracovat s rozdílnými reakcemi publika na soukromých akcích. Později jsem zařadil také mentalismus – představení s využitím psychologických principů, kde se mi hodila dřívější zkušenost z bojových umění s ovládáním svého těla, potažmo i vytváření iluze energetického pole a energie jako takové.

Nyní se živím jako fitness trenér. Každý den se tak snažím s klienty o opravdová kouzla s přeměnou jejich postav, které se daří uskutečňovat v krátkém časovém horizontu alespoň 3 měsíců. Současně mívám kouzelnická vystoupení na soukromích akcích – za rok 2019 to bylo zhruba 20 představení.

Můj kouzelnický základ tvoří několik prvků, bez kterých bych si vystoupení už ani nedovedl představit, a které jsem se rozhodl předávat na svém kurzu "Iluze levitace a mentalismu". Jedná se o vůbec první veřejný kurz tohoto druhu v češtině. Chci tak dát šanci každému seznámit se s moderní magií a zjistit, jak může obohatit i jeho život. S přesvědčivými kouzly má totiž člověk úspěch vždy a všude.

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.