20131116-143339-profil-fotka.jpg

Ivana Konečná

Na Naučmese od 16. 11. 2013, vedl/a kurzy pro 5 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Miluji život se vším co přináší. Snažím se žít přítomností, tím ovlivňovat budoucnost. Minulost mi dala to, kde jsem nyní a současnost mi pomůže směřovat kam chci. A kam to je? 

Být v blízkosti s úžasných lidmi.

Miluji lidi, být s nimi v kontaktu, inspirovat je a nechat se inspirovat jimi. Cítím, že mám schopnost lidem naslouchat, pomoci a především s nimi najít správný směr. Mým cílem je, aby sami našli řešení, aby sami našli světlo na konci tunelu. Já u toho budu s nimi a budu s nimi sdílet jejich radost.

Jsem typicky městský člověk. Miluji kavárny a dobrou kávu. Nasávám vůni a relaxuji. Užívám si města, protože jsou živá, je zde mnoho lidí a já je mohu pozorovat, přemýšlet nad nimi. Mohu jít kamkoliv a nebudu sama a když budu chtít být sama, tak si to zařídím. Jak? Zeptejte se mne :) Užívám si možnosti, které mi město nabízí ať je to vzdělávání, nepřeberné množství zajímavých setkání ať jsou o učení se jazyků, sdílení kreativních myšlenek, povídání o čemkoliv třeba v angličtině. Dva roky jsem členem Brno Toastmasters a každou středu se těším, že se zase přiblížím k dokonalému prezentování v angličtině.

Miluji pohyb, sport a předávat radost ze cvičení a aktivního života ostatním lidem. Sedm let působím jako lektor sálových lekcí: aerobic, step aerobic, bosu, bodyform, nově trampolínky. Rekreačně lyžuji. V létě jsme s přítelem vyzkoušeli windsurfing, ráda vyjedu na kole pořádný kopec, jdu zaběhat a mým snem jsou ferraty. Mám ráda aktivní život a miluji vůni sluníčkem opálené kůže.

Dlouhou dobu jsem pracovala jako zdravotně - sociální pracovník v nemocnici. Moji péčí prošlo snad deset tisíc lidí a já měla obrovskou šanci se učit. Komunikovat s nimi a jejich rodinami. Řešila jsem jejich závažné problémy, koordinovat péči o ně, naslouchat, být oporou a chladnou hlavu v případě vyhrocených situací. Naučila jsem se být asertivní, vnímavá, někdy přísná, ale vždy profesionální. Co řeknete člověku v pokročilém věku když se Vás zeptá : "Proč já tu ještě jsem na tom světě? Proč mne Bůh nevezme k sobě? Jsem tu už tak zbytečná!?" A co jsem řekla? O tom třeba osobně. A naopak: "No vy jste tedy kulturní barbar! Když tento divadelní kousek neznáte!" Že něco nevíme, je situace a je velice užitečné o ní vědět, aniž bychom se za ni kárali.

A celá tato má praxe a láska k lidem mne dovedla až do stádia, že tyto mé bohaté zkušenosti chci využít při práci s lidmi. Chci se věnovat koučinku a osobnímu růstu. Chci pomáhat lidem opět najít životní stabilitu, lásku k sobě, sebevědomí, najít si správného partnera, nenásilně komunikovat s partnery, rodiči a dětmi, zvládat stres a náročné situace a především žít život s dobrým pocitem. "Dobrý pocit" totiž pro mne znamená dlouhodobě stabilní pozitivní pocit. Někdy pefektní, někdy méně, ale vždy zkrátka opravdu dobrý pocit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ivana

Již uskutečněné kurzy:

Navštívené kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.