518ezujphov-profil2.jpg

Iva Fialová

Na Naučmese od 23. 4. 2017, vedl/a kurzy pro 4 účastníky.

V létě roku 2014 jsme se s manželem přistěhovali do Itálie, do Zálivu básníků, na hranice Ligurie, oblasti nádherných vesniček Cinque Terre, a ikonického Toskánska. Naší dcerce tehdy bylo pět měsíců. Od té doby jsme pravidelně objevovali naše nové útočiště - vyráželi na výlety, seznámili jsme se s místními, přišli jsme na řadu skvělých tipů a míst, o kterých se v běžných turistických příručkách nedočtete. V průběhu našeho života v Itálii jsem psala blog o cestování v této oblasti, ale i o tom, jaké to je "žít mateřskou v cizině", daleko od své rodiny a přítel. A jelikož mi pravidelně chodilo spoustu dotazů jak od samostatných cestovatelů, nebo od rodin s dětmi, které se chystaly do Ligurie na dovolenou, rozhodla jsem se o své zkušenosti podělit i osobně - prostřednictvím kurzu na naucmese.cz. Cíl kurzu je jasný: podělit se o všechno, co o oblasti vím, o všechny tipy a triky, o kterých se v cestovatelských příručkách nedočtete, o zážitky a postřehy z života v Itálii - a hlavně přivést na jedno místo jak rodiny s dětmi, tak "baťůžkáře" a cestovatele na vlastní pěst.

Kromě psaní blogu www.donnadicasa-blog.com, v současné době dodělávám mini-kuchařku italských receptů pro malé děti, píšu články s cestovatelsko-mateřskou tematikou pro nejrůznější časopisy, starám se o svoji dnes už tříletou dcerku a v době psaní tohoto medailonku čekám narození dalšího dítěte. Je tedy možné, že kurz budeme přednášet ve dvou :-)

A co jsem dělala před tím? Vystudovala jsem Karlovu univerzitu - obory Marketing a PR a magisterský Mediální studia. Pracovala jsem v agentuře CzechInvest a ve Sdružení pro zahraniční investice - AFI, kde jsem ještě donedávna na dálku ze zahraničí vedla časopis pro zahraniční investory "Czech Focus". Také jsem stála za publikací "Investors' Guidebook: How to Suceed in the Czech Republic". Až do roku 2011 jste mě také mohli slyšet v odpoledním vysílání Rádia Impuls, pro které jsem současně pracovala jako PR manažerka. V Belgii, kam jsem odešla za svým manželem, jsem byla chvíli na stáži v CEBRE - české podnikatelské reprezentaci při EU a později jsem působila v Evropském parlamentu opět v oblasti PR.

Jinak miluju cestování, sdílení svých zkušeností, četbu, vzdělávání se, malování, vyrábění a přemýšlení :-)

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.