3rpmfp6ib3qnvnj-meditation-2022-02-25-02-00-08-utc.jpeg

institut duševního zdraví

Na Naučmese od 26. 9. 2022.

Vítejte na profilu institutu duševního zdraví, který se zaměřuje na celostní přitup pro léčbu duševních a psychických poruch. Vytváříme komplexní systémy pro léčbu úzkosti a úzkostných poruch, které pomáhají našim klientům nejen zbavit se příznaků, ale hlavně odhalit příčinu a následně ji plně vyřešit a začít žít svůj život naplno.

Náš celostní systém je zaměřený na odhalení psychologických i fyziologických problémů a samotné příčiny úzkosti, která se velice často promítá do dalších oblastí života (vztahy, práce, finance, štěstí, zdraví, osobní život) a komplikuje život člověku, který úzkostí trpí. Dále se zaměřujeme na zvládaní příznaku úzkosti a to na psychologické, ale také fyziologické, které je potřeba řešit, než dojde k plnému uzdravení. 

Léčba pomoci komplexního propojení vyžaduje mnoho důležitých aspektů, které jsou spolu propojené: změna životního stylu, změna stravovacích návyku a komplexní změna jídelníčku, dále naučit se pracovat, zvládat a řídit své negativní myšlenky, emoce a strachy, kterou jsou součásti úzkostných poruch a obecně duševního zdraví. Podpořit mozek i nervový systém a jejich správné funkce, nastolení hormonální rovnováhy, změna biochemie v mozku, práce se stresem a mnoho dalšího. 

Zaměřujeme se na celé spektrum duševních problémy a hlavně úzkostné poruchy jako jsou - panická porucha, generalizovaná úzkostná porucha, agorafobie, sociální fobie, specifické fobie, obsedantně kompulzivní porucha (OCD), Posttraumatická stresová porucha (PTSD), selektivní mutismus, separační úzkostná porucha a mnoho dalšího.

Cílem naši léčby je také záměr, aby se každý klient naučil správně používat nástroje a techniky, které mu pomohu nejen plně zvládat příznaky samotné poruchy, ale hlavně, aby se dokázal plně uzdravit a zlepšil kvalitu svého života. Součásti je také zvýšení sebevědomí a sebedůvěry, která je nezbytná pro proces uzdravení. Jde o proces, kdy se klient učí nové dovednosti a způsoby, zvládaní náročných a stresujících situaci, které mu pomohou zvládat náročné životní zkoušky a dodávají sebevědomí na cestě k uzdravení. Všechno je spolu plně propojené a jedině komplexnost, je cesta, jak najit cestu k plnému uzdravení.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.