9mpchp61ux5xy7s-h2.jpg

Hynek Rychtář

Na Naučmese od 1. 6. 2020, vedl/a kurzy pro 1 účastníka.

Miluji hory, skály i skalní města, hluboké lesy, louky, horské bystřiny a putování přírodou. V dětství jsem prožíval túry s rodiči do Tater, Slovenského ráje, Českého Švýcarska, Tiských stěn, Krkonoš. Hltal jsem příběhy o horolezcích, leč horolezcem jsem se nestal. 


Jako vystudovaný ekonom ze zaměřením na psychologii v managementu jsem svůj profesní život spojil s prací od stolu, počítače a s kravatou uvázanou kolem krku. V roce 2010 jsem se rozhodl kravatu sundat, skončit se zaměstnáním a začít podnikat. Stal jsem se spoluzakladatelem personální agentury. 

S přibývajícím věkem jsem si řekl, že je třeba plnit si své sny. A tak jsem se začal částečně profesionálně věnovat mé velké vášni. Pohybu a pobytu v přírodě, a to formou doprovázených poutí či kurzů Via Ferrat

Jsem akreditovaným Horským průvodcem (MŠMT) a členem Českého spolku horských průvodců.

V posledních letech mě nadchla turistika naboso, která mě dodává neskutečnou energii. Bez bot jsem uběhl i šestnáctikilometrový závod přírodou nebo přešel část Krkonoš. 

Pohyb a pobyt v přírodě nás uvádí vás v soulad se sebou samými, doslova léčí tělo i duši. Příroda je naše tisícileté přirozené prostředí a dává nám čas a prostor být sami sebou i sami se sebou

Zdolávání Via Ferrat mi vedle dobrodružství umožňuje být i naplno tady a teď. Najednou neexistuje nic jiného, všechny problémy zmizí a vám nezbývá nic jiného, než soustředit se na další pohyb. Kam dát ruku, kam nohu.  Strach z výšek lze  překonat a zůstane vám jen čistá mysl a radost z přítomného okamžiku. Více si tom můžete přečíst třeba u mě na blogu.

Zvu vás na společné dobrodružství, které se zamilujete i vy.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?