91bbvk6mdalozae-11-upraveno.jpg

Honza Beneš

Na Naučmese od 19. 8. 2019. Navštívil/a 1 kurz.

Moje cesta ke koučinku nevedla přes kanceláře korporátních firem a desítky hodin "osobního rozvoje". Přivedla mě k němu služba v armádě, velení bojovým jednotkám, zahraniční operace, Afghánistán a situace, které jsem tam prožil.

Asi jako většině lidí, i můj povrchní pohled na svět změnily chvíle strachu o život, psychického vypětí a fyzického vyčerpání. A asi právě díky nim jsem začal věci ve svém životě vnímat jinak... z nadhledu a řekněme - se smyslem a v souvislostech.

Přijde mi na hlavu postavené, že na nás podobné "game-changing" uvědomění čekají většinou až na konci života nebo v krizových situacích. Často už totiž může být pozdě něco měnit...

Nevím, jestli je to takhle s lidským životem zamýšleno. Nevím ani, jestli je to přirozené nebo je to znak doby. Vím ale, že existuje něco, co nám pomůže nadhled a smysl vidět i v našem běžném a bezpečném životě.

Síla koučinku pro mě NENÍ v technikách, radách nebo třeba v opouštění svých "komfortních zón". Je v poznání, že řešení svých vlastních problémů nosíme v sobě -  často jen nevíme, jak se k nim dostat.

Jsem certifikovaný v několika profesionálních koučovacích programech (ICF - International Coach Federation, Vladimír Tuka MCC). Profesionálně koučuji od roku 2017 a za sebou mám přes čtyři sta odkoučovaných hodin. Pracuji hlavně s jednotlivci nebo páry a společně řešíme především životní spokojenost, partnerské vztahy, přístup k dětem nebo rovnováhu mezi osobním a pracovním životem. 

Ve svém životě se snažím existovat co nejjednodušeji a mám k tomu skvělé parťačky - Peťu, Linďu a Marišku. Žijeme na chalupě, staráme se o sad, milujeme pohyb a les. Děláme vlastní slivovicu, tinktury z bylinek a domácí likéry - ty mají největší úspěch.

Honza

Navštívené kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.