3wpby9jhi8r14jf-img-0898-1.jpeg

Helena Macková

Na Naučmese od 14. 1. 2022.

Ahoj! Pracuji jako firemní (personální) konzultant, kouč, terapeut a sama sebe vlastně nedokážu definovat do jednoho podstatného jména - kdo profesně jsem. :)

Protože jsem došla k tomuto:


Aby se náš život odehrával v plné parádě (osobní i profesní - prostě život) je třeba mít MIND & BODY & SOUL v rovnováze. Pokud jedna ze složek mysl–tělo–duše nefunguje plně, cesta je komplikovaná, cíl je nejasný a vrací nás to kam nechceme. Opakovaně. Než to pochopíme a změníme. Je to výzva. Naše osobní.


Jak jsem na to přišla? 

Přes 15 let jsem pracovala v korporátu jako personální manažer, posledních 6 let na vrcholových pozicích. Naposledy v roce 2015. O zkušenosti z oblasti mysli (logiky) nebylo nouze. Postupně jsem zjistila, že je to málo. Když se řídíme pouze naší myslí (rozumem) a nedaří se nám jak chceme, znamená to, že jenom logika nestačí a je třeba sáhnout i po jiných zdrojích, jako je např. „duše.“ Zní to bláznivě? Věřte, že ne. Když něco děláme stejným způsobem a nejde to, je třeba to udělat jinak. 


Kromě odžitých zkušeností z personálního řízení firmy opírám svou práci s klienty o terapeutické a koučovací školy. Mám výcvik a dlouhou praxi “emočních rovnic” Aleše Kaliny, absolvovala jsem master kurzy “kvantové terapie” s Pavlem Vondráškem, 2letý konstelační výcvik Bhagata (https://www.shangrila.cz/) nebo školu energetické medicíny od Alberta Villolda (www.thefourwinds.com). Mým duchovním učitelem je indický jogín Sadhguru.


Tohle všechno mi dává velký smysl a propojuje se. Někdy se pohybujeme více ve hmotě – ryze racionální postoj (strategie atd.) a jindy je třeba jít na to více spirituálně. Pak se dějí skutečné změny – na povrchu i pod ním.


Své zkušenosti ráda předávám dál – kromě vlastních kurzů jsem lektorkou Diecézní charity Brno s akreditací MPSV.


Co mě baví? Život sám. Práce, jakou dělám a rozvoj v ní, jóga, koketuji se surfováním (do 50. to dám :) ), výlety po horách s kamarádkami a následným posezením v nějaké kavárně. A můj manžel říká, že je důležité napsat, že mám za sebou 300 seskoků s padákem! Nevím proč, pokud tě napadá důvod, dej mi vědět :)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.