4x5rf7ne0njbtzj-dsc-0067.jpeg

Helena Fraňková

Na Naučmese od 19. 6. 2022, vedl/a kurzy pro 2 účastníky.

Kurzy šití vedu od roku 2018. Začalo to docela nevinně od předávání mých znalostí sousedkám u nás na vsi až po zřízení učebny ve městě a vedení pravidelných i jednorázových lekcí. 

Ráda své zkušenosti a znalosti předám i vám. Nabízím, že vás budu učit to, co umím, k čemu jsem došla dlouhou cestou pokusů a omylů, to, co mě baví a naplňuje.

Naučím vás obsluhovat šicí stroje, rozpoznat látky, malou skupinu, osobní přístup, možnost seberealizace a naplnění volného času, možnost naučit se něco nového či se zdokonalit, pocítit radost z toho, že dokážete něco vytvořit, šít si pro radost sobě nebo dárky pro rodinu a přátele, opravit či upravit své oblečení, být nezávislá na trendech a nabídce v obchodech, větší krok k soběstačnosti.

Už od mala zkouším co mé ruce dokážou. Ze všech mých tvořivých aktivit u mě šití vyhrálo na celé čáře, neb je to něco, v čem se můžu posouvat celý život. Škála je neomezeně široká - od šití z úpletů, přes šití z tkaných látek, hedvábí až po kabátovky. Od šití bytového textilu, přes hračky až po patchwork a oblečení. Od strojového šití přes vyšívání po ruční relaxační šití. Od šití z nových látek po recyklaci starého oblečení a zásob po babičce. 

Ve volném čase (když nešiju, neučím, nevymýšlím nové projekty a návody) se věnuji zahradě, zkouším pěstovat vlastní zeleninu nebo ležím s knížkou v ruce a na klíně drbu naši papilloní fenku. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.