4cg8mp7phn1-dsc-0787.jpg

Frank Weisse

Na Naučmese od 31. 5. 2019. Navštívil/a 1 kurz.

se narodil, vyrostl a studoval v Německu. Už jako dítě hrál divadlo. Studoval literaturu, věnoval se psychologii, absolvoval v oboru literární věda. F. je certifikovaný kulturní manažer a školil se mj. na Mezinárodní teatro-terapeutické konferenci v Olomouci.

Pracuje jako performer, hudebník, kulturní manažer, učitel německého jazyka (vyučování pomocí divadelních technik), je člen kulturní komise v Berlíně – hodnotí mezinárodní financování kulturních a vzdělávacích projektů. Píše povídky, básně, pohádky a scénáře.

F. je iniciátorem, scenáristou a hercem prvního experimentálního dokumentárního filmu s tzv. neviditelným divadlem. Film "Inner noise" dokumentuje situace v pohraničním městě Görlitz (DE) - Zgorzelec (PL) v době pohraničních kontrol.

Vede workshopy intuitivního psaní, improvizačního divadla a divadelní dílny s alternativními a experimentálními formami divadla (jako např. "Divadlo Utlačovaných") v mezinárodních projektech v různých státech, např. divadelní workshop během mezinárodního filmového festivalu Festival International du Film de Nancy „Aye Aye“ (Francie). F. se věnuje i teatro-terapeutické práci v krizových oblastech v Arménii, Gruzii a na Ukrajině.

Frank

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.