5alqtjhrn7961gu-eva.jpeg

Eva Vaculí­ková

Na Naučmese od 8. 5. 2024.

Certifikovaná tkadlena s praxí v oboru. Výrobce ručně tkaných doplňků. Držitelka regionální značky Železných hor. Lektorka moderního minimalistického tkaní.

---

Vítejte ve světě, kde každá nitka touží sdílet krásu ruční práce a vyprávět svůj příběh.

Ten můj začal už v dětství, v době, kdy mě babička během každých delších prázdnin učila vyšívat, háčkovat i plést. Pokaždé jsem s údivem pozorovala, jak se obyčejné klubíčko vlny mění v něco hezkého a praktického zároveň.

A fascinuje mě to dodnes.

Abych se za covidu doma nezbláznila, vrátila jsem se ke knížkám a k ruční práci. Během rekvalifikačního kurzu jsem se naučila vše od zpracování, předení a barvení vlny až po nejrůznější typy tkaní na stavu i bez něj.

Dnes jsem certifikovanou tkadlenou, lektorkou moderního tkaní a držitelkou regionální značky Železných hor. Při své práci se zaměřuji hlavně na praktické využití výrobků.

Krom výroby samotné mě velice baví o ní povídat, ukazovat ji a učit. Přála bych si, abyste věděli, jak je tkaní zábavné, zajímavé a dostupné. Neváhejte, přijeďte za mnou na kurz a vyzkoušejte si to sami. Ráda Vám vše ukážu a trpělivě vysvětlím.

Ale pozor - tkaní je vysoce návykové :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.