48kbfdgn53k-eva-kopasova.jpg

Eva Kopasová

Na Naučmese od 22. 6. 2018. Navštívil/a 3 kurzy.

  Je pro mě potěšením přinášet nové pohledy a ukazovat možnosti nových cest. Již 13 let působím v oblasti porodnictví a vnímám, že právě v období zrodu nového života a celého dění kolem něj je velice důležité přinášet nové přístupy, které jsou přirozené a podporují ženy v důvěře v sebe samé a v moudrost přírody. A ukázat nejenom ženám, ale i budoucím tátům léčivé doteky provoněných dlaní a přinášet tak jemný způsob komunikace do rodin. Vedle aromaterapie, které se profesně věnuji 16 let a i ji denně využívám, jsem vytvořila také úplně nové květové esence Zrození, které významně pomáhají harmonizovat emoční naladění a hormonální systém ženy jak v období příchodu jejího miminka, tak stejně i po něm. Budoucí maminku a její dítě dovedou podpořit na emoční, smyslové a tělesně-energetické rovině.

   Vedu jednak semináře pro těhotné ženy a páry, ale taky intenzivně spolupracuji i se soukromými porodními asistentkami, kterým ukazuji nové „neinvazivní“ přístupy v porodnictví. Je to moc hezká a vzájemně obohacující spolupráce. Těším se i veliké důvěře porodních asistentek a lékařů na porodních sálech a učím je, jako mohou pomoci květových esencí Zrození pomoct rodícím ženám a podpořit je v co nejpřirozenějším příchodu jejich děťátka na svět.

   Důležitou součástí mé cesty je podporovat i maminky a tatínky spěchajících miminek, které přicházejí dřív, jako je jejich čas. Učím je, jako se mohou svých miminek v inkubátoru léčivě dotýkat pomocí „kytičkových dlaní“ a jak je podporovat na cestě jejich náročnějšího vstupu do života. Je to o velikém daru, které rodiče ve svých dlaních a srdcích mají. Pro předčasňátka je takováto péče nenahraditelná a životadárná. Navíc, z této jemné komunikace profitují oba dva, protože je to vzájemná cesta poznávání obou dvou navzájem.

   Své zkušenosti o léčivých dotecích jsem jako spoluautorka publikovala v odborné knize Narodilo jsem se předčasně ve vydavatelstvu Portál (2009); a později i v samostatné knize Motýlí masáže pro novorozeňátka ve vydavatelstvu Maitrea (2016).

   Jsem autorkou nových květových esencí Zrození (2016) a harmonizační sestavy léčivých doteků „Růžové objetí“. Obě dvě tvoří základ nového přístupu „Cestou jemného doteku“. Úspěšně ji přináším nejenom do porodnictví a pro předčasně narozené děti, ale postupně i do MŠ, ZŠ a center náhradní péče pod názvem „Kytičkové dětství s vůní Růže“. Pro ženy pak přináším „Kytičkovou alchymii ženy“, která je naučí, jak mohou pečovat o svou přirozenou krásu, zdraví a harmonii těla i duše. Tato léčivá cesta si nachází své důležité místo i v paliativní péči a v domovech pro seniory.

   „Cestou jemného doteku“ přináší uzdravující, voňavou a osvěžující pomoc všude tam, kde je to příjemné a potřebné. A to už právě od těch nejmenších, protože na začátku záleží, až po věk moudrosti. Proto mě tak moc baví, naplňuje a dává mi pocit smysluplnosti.

Eva

Navštívené kurzy (3):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?