4ft2d9m5gqvv5eh-dsc01392-edit.jpeg

Eva Kastl

Na Naučmese od 12. 12. 2023.

Soulmate. V překladu důvěrný přítel, spřízněná duše. Když jsem vymýšlela název, chtěla jsem, aby byl nejvýstižnější a takový, se kterým si mě spojí každý, kdo mě i třeba zná.

Odjakživa mě nesmírně bavilo poslouchat různé příběhy. I když, ne každý je zrovna protkán optimistickým dějem. Věřím, že každý máme nějaký takový, který nemusí být v této virtuální oblasti zaznamenán, ale může být i tak výjimečný.

Můj záměr, už v dobách mých studií byl, jednou pomáhat osobám, které si prošly poruchami příjmu potravy (dále PPP). Je faktem, že se PPP týkají spíše dívek a žen, ale setkala jsem s nimi i u chlapců a mužů a digitální doba (bohužel) přihrává stále častějšímu výskytu PPP nebo jejich kombinacím i u mužů.

Proč zrovna PPP? Sama jsem si anorexií před několika lety prošla. Bylo to v době, kdy jsme nežili ani ve virtuální době a o PPP se navíc zdaleka nemluvilo jako nyní. Vlastně bych řekla, že se s tímto tématem roztrhl pytel až právě v době, kdy se já léčila a oddělení DPK v Motole doslova praskalo ve švech. S anorexií jsem ale byla hospitalizována několikrát, ale pokaždé neúspěšně. Docházelo totiž ke krátkým úzdravám na oko spíše, poté ale ještě k horšímu relapsu. Tenkrát jsem vlastně sama možná nevěděla, kde tkví problém. Až vlastně zpětně jsem si uvědomovala, proč to vše začalo, protože mám dnes již nadhled.

Ač jsem dnes fyzicky zdravá, uvědomuji si, že duše se může uzdravovat i několik let poté. Proto jsem do pomoci osobám s podobnou zkušeností nešla hned. Muselo to vše postupně uzrát v to, abych si řekla, že nyní už jsem v takové životní fázi, kdy sama vím, že můžu být oporou pro někoho, kdo se s anorexií / bulimií /nebo záchvatovitým přejídáním potýká čerstvě.

V mé profesní branži se také zabývám kariérovým poradenstvím. Ráda Vám pomohu s úpravou životopisu, založením LinkedIn účtu a jeho používáním. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.