6f6g8evl2x9hcwl-001-david-hainall-krasy-sveta.jpg

David Hainall

Na Naučmese od 1. 2. 2021, vedl/a kurzy pro 2 účastníky.

Fascinuje mě barevnost a pestrost světa. Nejčastěji se toulám po balkánských nebo asijských zemích. Na cestách rád sbírám lidské příběhy, pohádky a legendy, o nichž jsem přesvědčený, že o člověku a zemi řeknou více než desítky stránek popsaných v turistickém průvodci. Z každé cesty se snažím přivézt ucelený soubor většinou dokumentárních fotografií, které pak prezentuji na přednáškách a kurzech. 

Začátkem prosince 1989 jsem se stal jedním ze zakládajících členů skautského oddílu v Hustopečích u Brna. V té době jsem také vzal poprvé do ruky kinofilmový fotoaparát a začal plnit oddílovou kroniku vlastnoručně udělanými černobílými fotografiemi. Po gymnáziu jsem vystudoval obor zdravotnický záchranář a nedlouho působil i u vodní záchranné služby v Brně. V devatenácti letech jsem vedl svůj první zájezd pro cestovní kancelář a začal fotografovat v horách převážně východní Evropy. Potřeba pohybu a závislost na cestování mě přivedla i ke studiu biologie a tělesné výchovy na PF UJEP v Ústí nad Labem. Po úspěšném absolutoriu jsem  nastoupil na chrudimskou základku jako učitel přírodopisu, tělesné výchovy, zeměpisu a občanské výchovy. Po patnácti letech učitelské praxe jsem ale zjistil, že se nedokážu zodpovědně věnovat zároveň práci učitele a přitom cestovat, fotografovat, psát, učit fotografování a práci ve fotografickém editoru Zoner Photo Studio. Udělal jsem tedy "krok do neznáma" a rozhodně nelituji.   
 
Pořádám pravidelné cestovatelské přednášky a učím na fotografických kurzech a fotografických procházkách po celé ČR. Několik let jsem byl jedním z kmenových autorů webu Prima Zoom a napsal stovky článků věnovaných popularizaci vědy, biologii, historii a cestování a fotografování na cestách. Kromě webu Prima ZOOM můžete moje práce vidět např. na cestovatelském portále Hedvábná stezka nebo v časopisech Travel Life, Travel Focus, Lidé a hory, Everest a Příroda a v řadě dalších.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.