20130119-171430-cyril.png

Cyril Kubiš

Na Naučmese od 19. 1. 2013, vedl/a kurzy pro 3 účastníky.

Hudebník, lektor, hudební teoretik, dirigent a vyznavač alternativní metody přístupu k cestě životem. Sám sebe nazývá "pokojným hudebním bojovníkem". Dlouhou dobu hledal jak jiným způsobem přistupovat ke studiu hudby a hře na hudební nástroj. Díky svému hledání poznal rozličné metody, které mohou hudebníkům ukázat, že hraní na jejich nástroj může být pro ně zábava, velké dobrodružství, tvoření a sebevyjádření. Zjistil jak se otevřít kreativitě a tak realizoval své hudební nápady. Je autorem knihy Hudební hry 1, která ukazje nový pohled na vývoj studujícího hudebníka a přináší konkrétní rady, jak sa dá jiným způsobem hrát a cvičit na nástroj. Přincípy z knihy uplatnil vo vývoji mobilní aplikace via2art, která je určená žákům studující na jakýkolvek hudební nástroj.

Vystudoval Konzervatoř (housle a klavír) a Hudební vědy na Filozofické fakultě univerzity Komenského v Bratislavě. Několikrát absolvoval mezinárodní interpretační kurzy a dirigentské workshopy IWC.

Jako dirigent vedl orchestry - Košickou filharmonii, Orchestr Bohuslava Martinů, Harmonie, Trnavský komorní orchestr, Viva Musica! a Orchestr mladých. 

Byl spoluorganizátor Bratislavských hudebních slavností (BHS), největšího hudebního festivalu na Slovensku a několik let ředitelem Mezinárodního flamenco festivalu v Bratislavě.

Je členem známé slovenské flamencové skupiny Los Remedios, se kterou nahrál dvě alba Vendaval a Cardamon. Byl spoluautorem několika celovečerních představeních Carmen, Sangre flamenca, Los Characteres,  Don Quijote podle Sancha s nimiž účinkoval mnohých v českých  a slovenských divadlech. Jako hudebník procestoval celou Evropu a velkou část Asie.

Kromě studia hudby prošel několika prožitkovými semináři, díky kterým více porozuměl lidské duši. Poznal umění meditace, práci s energií a kreativitou.

Je také členem hudební skupiny Ashwaganda která koncertuje a provází meditační semináře v Meditačním centru Lažánky (ČR). 

Pravidelně účinkuje se světoznámým hudebníkem Milarepou a jeho skupinou One Sky Band. Koncertoval v meditačních centrech v Parimale (Německo), v Petrohradě (Rusko) a v Osho meditačním centru v Puně (Indie).

Vydal dvě CD: Secrets of water a Al alba.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.