2urdvbnz5ywlrb7-attila-vencel-attilavencelcz.jpeg

Attila Vencel

Na Naučmese od 22. 11. 2022.

Jsem malíř a lektor. Již 5 let navštěvují mé kurzy olejomalby lidé z Čech i Slovenska. Provedu vás úžasnou cestou od bílého plátna k obrazu.

"Výtvarno", kreslení a malbu, mám v krvi a doprovází mne od mého útlého dětství. Za první kontakty s výtvarným uměním vděčím svému otci.

Mou velkou inspirací je francouzský Impresionismus 19. století a díla jeho představitelů jako např. Claude Monet, Camille Pissarro , Pierre-Auguste Renoir a česká krajinářská malba např. Václava Radimského, Julia Mařáka či Augustina Mervarta.

Má tvorba se pohybuje na pomezí impresionistické a realistické malby. Je to jakýsi „crossover“ různých vlivů a inspirací z oblasti výtvarného umění, hudby, životní filozofie a vztahu k přírodě.
Snažím se, aby mé dílo vždy obsahovalo špetku poezie a lyričnosti.


Můj postoj k malbě a techniku malby výrazně ovlivnil studijní pobyt u mého mistra, ruského malíře - Igora Sacharova, začátkem roku 2017 v Moskvě a následně v krásném prostředí, v městečku Pereslavl-Zalesskij na břehu Pleščejeva jezera.

Zde jsem měl možnost zažít i jeho unikátní způsob výuky malby a předávání praktických zkušeností dalším lidem. Právě tento moment byl inspirací k nastartování výukových kurzů malby v Ostravě.

Již pátým rokem pořádám a vedu kurzy malby pro začínající umělce. 

Individuální přístup, specifické techniky a postupy, neustálé vzdělávání v kombinaci s trpělivostí a vášní pro malbu, je to, z čeho čerpám při svých kurzech malby.

Ano! Každý se může naučit malovat.

To, co je důležité, je vaše touha tvořit a vůle učit se novým dovednostem.

Překonejte své rozpaky z neznáma a udělejte první krok!

MALUJTE A MILUJTE!

Attila Vencel

 

UŽITEČNÉ RADY A TIPPY PRO ZAČÍNAJÍCÍ MALÍŘEhttps://www.youtue.com/channel/UChqlE4w0Jo0u8YlhO_OgPIA

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.