Brněnský Naučmese Fest je za námi!

Stejná energie, ale tolik odlišností – tak bych popsal brněnský Naučmese Fest. Přestěhovali jsme se ze Stověžaté do Brna, obměnili ansámbl lektorů, doplnili organizační tým o další kamarády, obětovali se a poctivě testovali catering i kávu a z prostor základní školy se přesunuli na vysokou. Dorazila spousta účastníků, kteří loni v Praze chyběli… a přesto tam zase bylo to „ono“. To fluidum, souznění, ta energie, atmosféra.

Přihlašování na kurzy on-line před festivalem nám ušetřilo ráno trochu času, takže se lidé mohli v klidu nasnídat a posilnit kávou nebo zázvorovkou. Po krátkém přivítání se účastníci rozprchli do učeben a já pomalu cítil, jak ze mě padá nervozita a i nasbíraná únava. Mohly za to úsměvy a podání rukou všech, se kterými jsem se stihl přivítat.

Jeden kurz, druhý, lehký oběd, šrumec na chodbách, seznamování, hloučky lidí, kteří by se třeba nikdy nepotkali. Odpolední kurzy, rozdávání baget na Svoboďáku, večeře, víno. Pohodový pokec a proplouvání mezi, na první pohled, fajně naladěnými lidmi. Bylo to super, říkal jsem si. A to jsem ještě netušil, že nás čeká zewling v Lužánkách, nanuky a noční jahody. A pro některé ani to nebyl konec večera :-)

Děkuji vám všem, kteří jste dorazili a udělali Naučmese Fest takovým, jaký jsem si ho já užil. Už teď se těším na podzim do Prahy i na příští rok, kdy festival dozná větších změn ;-)

Za tým Naučmese, Honza Tinka.

PS: můžete si přečíst blog: Alice Kirš, nebo pocity z festivalu od Dana Gamrota. Případně koukněte, co se štěbetalo pod hashtagem #nmsFest :)

Podzimní Fest 2014 v Praze

Na 18. října připravujeme podzimní festival v pražském Impact Hubu! Již brzy se budete moci přihlásit - nechte nám vedle v pravo svůj email a dáme vám vědět ;)

Co o festivalu říkají lektoři

Eliška Vyhnánková

Eliška Vyhnánková: Naučmese Festu jsem se letos zúčastnila jako lektorka a příští Fest si 100% užiju jako návštěvník. Atmosféra celého dne od brzkého rána až do mého odchodu z afterparty byla naprosto jedinečná a okouzlující.

Tým Naučmese kolem sebe umí vytvořit příjemné prostředí plné úsměvů a nadšení. Během celého dne jsme jak my lektoři, tak návštěvníci, měli plný komfort a péči, o jaké se mi zatím nikdy ani nezdálo. Výborné jídlo a výbornou kávu nelze opomenout.

Kéž by všechny konference a semináře probíhaly tak úžasně. Naučmese Fest nastavuje velmi vysokou laťku.

Kurz: LinkedIn – cesta k lepší kariéře

Lubomír Kobeda

Lubomír Kobeda: Věci, které bych neměnil a nejvíce jsem je ocenil: Atmosféra – tak to bylo No.1, užasné, plno energie, touha lektorů předat dovednosti a ještě vetší touha účastníků se něco nového naučit.

Jídlo – už dlouho jsem si tak nepochutnal a k tomu bez masa.

Dárky – triko, taška, zápisník. Výborný nápad a hlavně použitelné.

Organizace – jak jste to dokazali? Vše fungovalo, každý byl tam, kde měl být, bomba.

Kurz: Kvaskový chléb - upečme si bochník

Karel Novotný

Karel Novotný: Naučme.se je pro mě osobní záležitost. A ať mě osud zavane kamkoli, na tomto se už nic nezmění. Loni v zimě jsem si po mnoha letech ve firmách tady zkusil učit veřejně. Od té doby jsem přes naučme.se udělal řadu kurzů a když jsem byl letos osloven podílet se na tomto sobotním maratonu, byl jsem nadšený.

Jakkoli jsem si na Fest odskočil od přednášek po celém světě, užil jsem si to. To je vždy předpoklad, aby si to užili i ti druzí. A o ty tady jde především! Takže když jsem ráno dostal zelenou do tobogánu VYJEDNÁVÁNÍ a k pozdnímu odpoledni mě to vyplivlo, nevěřil jsem vlastnímu mozku. Je to za mnou. Páni! Děkuju za tu možnost a věřím, že mí vyjednávači se cestou mým tobogánem nikde nezadrhli.

Kurz: Vyjednávání

Zuzana Řezáčová

Zuzana Řezáčová: Festival se mi líbil a moc jsem si ho užila. Přispělo k tomu také to, že jsem se mohla jít podívat i já na jiné dílny.

Líbila se mi celková pohodová atmosféra festivalu a jídlo, které předčilo mé očekávání. Také se mi líbilo sestavení programu, který byl hodně pestrý.

Kurz: Mandaly

Gabriela Vágnerová

Gabriela Vágnerová: Naučmese Fest a celý tento nápad mě naprosto nadchl. V dnešní době, kdy si každý hrabe na svém písečku je skvělé dostat se na místo, kde se tolik lidí rádo podělí o své zkušenosti a tím posune životy jiných zase o kus dopředu.

Organizace Festu byla parádní! Jen co se otevřeli dveře výtahu, vykouklo na mě tolik úsměvů, kolik jsem už dlouho pohromadě neviděla. Lidi, prostor,služby všechno super. Kávička byla vynikající a moc příjemně mě překvapilo vegetariánské stravování. Z mé strany tedy totální spokojenost a není co vylepšovat. Hlavně nepřestat a svižným krokem stále kupředu.

Kurz: Výroba voňavých bylinkových mýdel

Petr Novák

Petr Novák: Druhý Naučmese Fest jsem absolvoval v roli lektora. Na prvním, pražském, jsem byl jako pomocná síla. Díky zkušenosti z prvního festivalu jsem věděl co mohu na očekávat, připravil jsem se, nalil do sebe pár litrů dokonalé kávy, vytěsnil spánkový deficit (vstávání ve 3:30 ráno) a začaly kurzy. Jedinou obavu jsem měl z omezené délky kurzu, ale nakonec všechno dobře dopadlo.

Vzhledem ke zkušenosti s festivalem jako pomocná síla i lektor musím říct, že mnohem složitější než odlektorovat 4 kurzy je organizace a hladký průběh. Klobouk dolu před organizátory a velký dík. Díky nim byl průběh festivalu hladký a všechny problémy se vyřešili dřív, než si někdo vůbec všiml, že vznikly. Skvělá práce!

Kurz: Travel Hacking

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Usínal jsem s myšlenkami na nabitý den, hlavou mi putoval harmonogram kurzu s tématikou Sketchnotes. Znal jsem ho již zpaměti, mám rád přípravy a ačkoliv nehraji na jistoty, kurzy mám pečlivě promyšlené

Toho 24. května 2014 lehce po půlnoci jsem se do snů ponořil docela rychle, únava byla znát. Probuzení bylo horší. Znáte ten pocit, když se po večírku probudíte vedle cizího člověka? Tak vedle mě byla “rýmečka”. Taková ta paní, kterou nevidíte moc rádi, obzvláště ne “ten den”. Ale ono to nějak půjde, důležité je se z toho nepo…

Celý text u Dana na webu »

Kurz: Sketchnotes

Petr Krejčík

Petr Krejčík: Užíval jsem si, jak jsme po celý slunečný den pobíhali ve dvojicích po centru Brna a plnili různé úkoly od recitování poezie na rušné ulici až po hraní piškvorek s lidmi na zastávkách. Líbí se mi, že i když jsme plnili podobné úkoly, každý výlet byl jiný.

Nejvíc si asi budu pamatovat situaci, kdy ke plně obsazenému kabrioletu postupně přibíhali účastníci výletu a jedni si s nimi dávali high five, druzí s nimi hráli piškvorky, další jim říkali komplimenty... Byl jsem nadšený z toho, kolik lidí jsme rozesmáli a potěšili. Bavilo mě, jak se každému z účastníků po splnění prvního úkolu objevil úsměv na tváři. A já po skončení všech výletů nebyl schopný povolit svaly okolo pusy a ještě dlouho do noci jsem se usmíval :) Naučmese Fest opět nezklamal!

Kurz: Výstup z pohodlí v praxi

Ohlasy účastníků

20141008-115357-pavla.jpg pavla lokajová

Fest byl úžasný, řekla bych, že lepší než podzimní. Domácí mýdlo je mega, v tričku budu dneska spát a travelhackingové, vyjednávací a nekomfortní zážitky ještě dlouho spokojeně vstřebávat Ráda bych s vámi byla i na afterparty, ale v úterý mám dlouho odkládané státnice. Děkuji za zážitek a hodně skvělých nápadů do budoucna

20130914-103211-pavel-lasak-01.jpg Pavel Lasak

Naučmese Fest byl naprosto jedinečný, unikatní, přátelský - navíc byl v Brně. Skvělá organizace, úžasní lektoři, velice dobré jídlo, nepopsatelně příjemná afterparty. Zakončení s nádherným výhledem na Brno ... PS: Takhle skvělá akce se Vám bude velice těžko překonávat ;) Proto se už teď těším na příští Naučmese Fest.

20140519-094142-1045483322.jpg František Szabó

Z každého kurzu jsem si odnesl něco jiného. Dopolední drill a odpolední volnější program byl parádní kombinací.

1nioplp9yd7-me-is.jpeg Jan Cizler

Vše bylo výborné, od samotných kurzů, účastníků a lektorů přes organizátory až po jídlo a pití na místě. Díky za organizaci takového eventu.

20140518-135201-fotka.jpg Jana Albrechtová

Organizace byla naprosto bezvadná! Všichni se maximálně starali o to, aby se účastníci cítili doslova jako v bavlnce. Mě osobně potěšil výběr Klubu cestovatelů jakožto poskytovatele papu.

Účastník kurzu Anonymní účastník

Kurzy super, jen mě mrzelo, že nemůžu na víc, takže určitě příště! Myslím, že vyrazím i do Prahy a budu určitě šířit reklamu v Brnisku. Některé kurzy v Pze či Brně půjdou snad doporučit i v práci jakožto relevantní vzdělávání.

4109770-fotkacv.jpg Martin Skřivánek

Naucmese festival byl nabitý a měl energii, která smazala i náznak únavy. Od začátku do konce měl co nabídnout. Odnesl jsem si spoustu inspirace jak z programu, networkingu, dobrého jídla, tak i z výborné organizace a atmosféry celého dění. Senzace!

332la7dofy9-jirka-martisek-4-ctverec.jpeg Jiří Martišek

Skvěle zorganizovaná akce, díky za ni! Super výběr témat i lektorů. Je úžasné, jak se vám podařilo naplnit svoji vizi a vytvořit takovou komunitu lidí. Jen tak dál!

Účastník kurzu Anonymní účastník

Škoda, že den nemá víc hodin, aby se stihlo úplně všecko a ne jen výběr z tak skvělých 8 kurzů.

Účastník kurzu Anonymní účastník

Celkove Fest uzasny, mnoho pozitivni energie ve vsech lidech. Maximalni servis.

20140508-165111-img-20140421-095328-1-1-.jpg Verča ŠIKLOVÁ

Velmi dobrá organizační struktura v časovém harmonogramu. Jak přednášek(workshopu)pak i přestávek,snídaně,oběda a večeře

20140813-150900-100-2537.jpg Zuzana Macková

Kurzy byly úžasné, v každém kurzu jsem se mnoho věcí naučila a pokaždé mě mrzelo, že už je konec, mohla bych tam sedět ještě hodiny :-)

Kateřina Záleská Kateřina Záleská

Fest: skvělá organizace, výborná káva a jídlo, dobře vybrané kurzy (motivuje navštívit i ostatní) Kurzy: bezvadné, rozhodně přínosné

Helena Dušková Helena Dušková

Někdo se mě tam ptal, co bylo nejlepší: nedá se odpovědět, protože každý kurz úplně jiný a všechny byly výborné. Těším se na další fest a taky vím, že si zase z nabídky kurzů určitě něco vyberu a taky vás doporučuji dál... :)

20140522-122800-holesov.jpg Irena Ošťádalová

sketch - chtěla bych víc praxe, míň teorie travel - supr nestereo - supr vyjednávání - přednáška supr, scénky - wtf? celkově naučme se - bomba!

20150304-005759-10382287-638982586187294-4319579830223288367-o-cropped.jpg Petr Heinz

Celkově byl festival absolutně báječný. Čekal jsem od vás první poslední a i tak jste mě příjemně překvapili. Ty nanuky a jahody v parku byly úžasnou ukázkou toho, jak může drobnost navíc zanechat parádní pocit :)

20140115-092243-profilovka.jpg Martin Zavadil

Z kurzů jsem nadšený, už si umím upést kváskový chleba, Petr Krejčík nás vzal na "Výlet z komfortní zóny" a strašně jsem se bavil. Následně jsem vyjednával s Karlem Novotným a musím říct že je to ostřílený borec, který vás připraví na nečekané. Nakonec jsem zjistil, že možná i trochu kreslit umím na kurzu Sketchnotes s Danem Gamrotem. Atmosféra i lidi byli užasní. :-)

9686580-1013620-10200115054515505-2612302065614142175-n.jpg Andrea Baráthová

Naučme se Fest byl skvělý. Do popředí bych stavěla Travelhacking (po odborné a praktické stránce úplně nejlepší). Mýdla a chleba u mně vedou také na plné čáře. Kurz byl pro mně smysluplně strávený čas v prostředí fajn lidí a výborného jídla.

20130627-233220-moje-fotka.png Zdeněk Smrčka

Celkově to vylo všechno bezva. ;-)

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?