Brněnský Naučmese Fest je za námi!

Stejná energie, ale tolik odlišností – tak bych popsal brněnský Naučmese Fest. Přestěhovali jsme se ze Stověžaté do Brna, obměnili ansámbl lektorů, doplnili organizační tým o další kamarády, obětovali se a poctivě testovali catering i kávu a z prostor základní školy se přesunuli na vysokou. Dorazila spousta účastníků, kteří loni v Praze chyběli… a přesto tam zase bylo to „ono“. To fluidum, souznění, ta energie, atmosféra.

Přihlašování na kurzy on-line před festivalem nám ušetřilo ráno trochu času, takže se lidé mohli v klidu nasnídat a posilnit kávou nebo zázvorovkou. Po krátkém přivítání se účastníci rozprchli do učeben a já pomalu cítil, jak ze mě padá nervozita a i nasbíraná únava. Mohly za to úsměvy a podání rukou všech, se kterými jsem se stihl přivítat.

Jeden kurz, druhý, lehký oběd, šrumec na chodbách, seznamování, hloučky lidí, kteří by se třeba nikdy nepotkali. Odpolední kurzy, rozdávání baget na Svoboďáku, večeře, víno. Pohodový pokec a proplouvání mezi, na první pohled, fajně naladěnými lidmi. Bylo to super, říkal jsem si. A to jsem ještě netušil, že nás čeká zewling v Lužánkách, nanuky a noční jahody. A pro některé ani to nebyl konec večera :-)

Děkuji vám všem, kteří jste dorazili a udělali Naučmese Fest takovým, jaký jsem si ho já užil. Už teď se těším na podzim do Prahy i na příští rok, kdy festival dozná větších změn ;-)

Za tým Naučmese, Honza Tinka.

PS: můžete si přečíst blog: Alice Kirš, nebo pocity z festivalu od Dana Gamrota. Případně koukněte, co se štěbetalo pod hashtagem #nmsFest :)

Podzimní Fest 2014 v Praze

Na 18. října připravujeme podzimní festival v pražském Impact Hubu! Již brzy se budete moci přihlásit - nechte nám vedle v pravo svůj email a dáme vám vědět ;)

Co o festivalu říkají lektoři

Eliška Vyhnánková

Eliška Vyhnánková: Naučmese Festu jsem se letos zúčastnila jako lektorka a příští Fest si 100% užiju jako návštěvník. Atmosféra celého dne od brzkého rána až do mého odchodu z afterparty byla naprosto jedinečná a okouzlující.

Tým Naučmese kolem sebe umí vytvořit příjemné prostředí plné úsměvů a nadšení. Během celého dne jsme jak my lektoři, tak návštěvníci, měli plný komfort a péči, o jaké se mi zatím nikdy ani nezdálo. Výborné jídlo a výbornou kávu nelze opomenout.

Kéž by všechny konference a semináře probíhaly tak úžasně. Naučmese Fest nastavuje velmi vysokou laťku.

Kurz: LinkedIn – cesta k lepší kariéře

Lubomír Kobeda

Lubomír Kobeda: Věci, které bych neměnil a nejvíce jsem je ocenil: Atmosféra – tak to bylo No.1, užasné, plno energie, touha lektorů předat dovednosti a ještě vetší touha účastníků se něco nového naučit.

Jídlo – už dlouho jsem si tak nepochutnal a k tomu bez masa.

Dárky – triko, taška, zápisník. Výborný nápad a hlavně použitelné.

Organizace – jak jste to dokazali? Vše fungovalo, každý byl tam, kde měl být, bomba.

Kurz: Kvaskový chléb - upečme si bochník

Karel Novotný

Karel Novotný: Naučme.se je pro mě osobní záležitost. A ať mě osud zavane kamkoli, na tomto se už nic nezmění. Loni v zimě jsem si po mnoha letech ve firmách tady zkusil učit veřejně. Od té doby jsem přes naučme.se udělal řadu kurzů a když jsem byl letos osloven podílet se na tomto sobotním maratonu, byl jsem nadšený.

Jakkoli jsem si na Fest odskočil od přednášek po celém světě, užil jsem si to. To je vždy předpoklad, aby si to užili i ti druzí. A o ty tady jde především! Takže když jsem ráno dostal zelenou do tobogánu VYJEDNÁVÁNÍ a k pozdnímu odpoledni mě to vyplivlo, nevěřil jsem vlastnímu mozku. Je to za mnou. Páni! Děkuju za tu možnost a věřím, že mí vyjednávači se cestou mým tobogánem nikde nezadrhli.

Kurz: Vyjednávání

Zuzana Řezáčová

Zuzana Řezáčová: Festival se mi líbil a moc jsem si ho užila. Přispělo k tomu také to, že jsem se mohla jít podívat i já na jiné dílny.

Líbila se mi celková pohodová atmosféra festivalu a jídlo, které předčilo mé očekávání. Také se mi líbilo sestavení programu, který byl hodně pestrý.

Kurz: Mandaly

Gabriela Vágnerová

Gabriela Vágnerová: Naučmese Fest a celý tento nápad mě naprosto nadchl. V dnešní době, kdy si každý hrabe na svém písečku je skvělé dostat se na místo, kde se tolik lidí rádo podělí o své zkušenosti a tím posune životy jiných zase o kus dopředu.

Organizace Festu byla parádní! Jen co se otevřeli dveře výtahu, vykouklo na mě tolik úsměvů, kolik jsem už dlouho pohromadě neviděla. Lidi, prostor,služby všechno super. Kávička byla vynikající a moc příjemně mě překvapilo vegetariánské stravování. Z mé strany tedy totální spokojenost a není co vylepšovat. Hlavně nepřestat a svižným krokem stále kupředu.

Kurz: Výroba voňavých bylinkových mýdel

Petr Novák

Petr Novák: Druhý Naučmese Fest jsem absolvoval v roli lektora. Na prvním, pražském, jsem byl jako pomocná síla. Díky zkušenosti z prvního festivalu jsem věděl co mohu na očekávat, připravil jsem se, nalil do sebe pár litrů dokonalé kávy, vytěsnil spánkový deficit (vstávání ve 3:30 ráno) a začaly kurzy. Jedinou obavu jsem měl z omezené délky kurzu, ale nakonec všechno dobře dopadlo.

Vzhledem ke zkušenosti s festivalem jako pomocná síla i lektor musím říct, že mnohem složitější než odlektorovat 4 kurzy je organizace a hladký průběh. Klobouk dolu před organizátory a velký dík. Díky nim byl průběh festivalu hladký a všechny problémy se vyřešili dřív, než si někdo vůbec všiml, že vznikly. Skvělá práce!

Kurz: Travel Hacking

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Usínal jsem s myšlenkami na nabitý den, hlavou mi putoval harmonogram kurzu s tématikou Sketchnotes. Znal jsem ho již zpaměti, mám rád přípravy a ačkoliv nehraji na jistoty, kurzy mám pečlivě promyšlené

Toho 24. května 2014 lehce po půlnoci jsem se do snů ponořil docela rychle, únava byla znát. Probuzení bylo horší. Znáte ten pocit, když se po večírku probudíte vedle cizího člověka? Tak vedle mě byla “rýmečka”. Taková ta paní, kterou nevidíte moc rádi, obzvláště ne “ten den”. Ale ono to nějak půjde, důležité je se z toho nepo…

Celý text u Dana na webu »

Kurz: Sketchnotes

Petr Krejčík

Petr Krejčík: Užíval jsem si, jak jsme po celý slunečný den pobíhali ve dvojicích po centru Brna a plnili různé úkoly od recitování poezie na rušné ulici až po hraní piškvorek s lidmi na zastávkách. Líbí se mi, že i když jsme plnili podobné úkoly, každý výlet byl jiný.

Nejvíc si asi budu pamatovat situaci, kdy ke plně obsazenému kabrioletu postupně přibíhali účastníci výletu a jedni si s nimi dávali high five, druzí s nimi hráli piškvorky, další jim říkali komplimenty... Byl jsem nadšený z toho, kolik lidí jsme rozesmáli a potěšili. Bavilo mě, jak se každému z účastníků po splnění prvního úkolu objevil úsměv na tváři. A já po skončení všech výletů nebyl schopný povolit svaly okolo pusy a ještě dlouho do noci jsem se usmíval :) Naučmese Fest opět nezklamal!

Kurz: Výstup z pohodlí v praxi

Ohlasy účastníků

4fyujz0bafvouel-mirka-slamova.jpeg Mirka Slámová

Byla to prostě krásná akce. Moc se mi líbil Adamův úvod - jsme tady a děláme si svět krásnější - nebo tak nějak to řekl :-) Škoda, že mi nevyšla after party, tak snad příště.

9uxw9h6xmo41e89-7awzzxlay262gd3-picture.jpg Veronika Krejčová

Naučmese Fest tak jak ho máme rádi. Koncentrace inspirace, zajímavých myšlenek a zapálených lidí, kteří tak trošku chtějí změnit svět. Nebo jen ukázat ostatním, jak to jde jinak (a líp). Zajímavá skladba kurzů, která oslovila a zaujala i člověka, který s literárními tématy má jen okrajový vztah. Velké díky organizátorům, za vytvoření skvělého prostředí a lektorům, že chtěli učit a naučili.

20150328-173006-101-1614.jpg Kateřina Karasová

Fest byl parádní! Na takovou akci bych z Ostravy přijela klidně i 2x do roka. Vlastně i víckrát do roka, ale je jasné, že příprava takové akce je náročná. Všem, kteří se podíleli na Festu a přípravě - děkuji a smekám :) Odvezla jsem si skvělou náladu a inspiraci!

20141212-094838-1498969767.jpg Hana Kubíková

Moc příjemná a inspirativní akce. Díky za fajn den.

9jjaw3eqm14-photo-543.jpg Anna Horáková

Nápad uspořádat literární festival byl supr! Kurzy ale nebyly jen o psaní knížek, o profesi spisovatele apod., ale i o blogování, procesu vydávání knihy, nápadech, příbězích... Prostě naprosto dokonale zorganizovaná akce. Kdo nebyl, o hodně přišel!

6497670-autor.jpg Michaela Nováková

Festival mi prival nove svezi myslenky a ukazal mi cestu kudy tudy literarne i meditacne ;)

34sq09oerdzzw9r-aoh14gihdmf6jrgnqeymipqaywmypva5qd2y2zc-gk8ymw-s96-c.jpg Veronika Šímová

Vyčerpávajicí v pozitivním slova smyslu ;)

20150111-192243-euqvfnfm-bigger.png Zuzana Vovsová

Literární fest byl super jako ochutnávka témat okolo psaní, blogování a kreativity. Výborná organizace a tím pádem i atmosféra. Díky!

Iva Ošlejšková Iva Ošlejšková

Nezapomenutelný zážitek,...který bych si chtěla jednou zase zopakovat. DĚKUJI!

Účastník kurzu Anonymní účastník

Organizačně perfektně zvládnutý, tleskám celému týmu!

Účastník kurzu Anonymní účastník

Jsem moc ráda, že jsem na Literární Fest šla, potkala jsem nejen plno super lidí, ale hlavně jsem se dozvěděla, že se nesmím bát být kreativní :-) Všem určitě doporučuji.

4488690-dsc_6056.jpg Aneta Novotná

Se všemi kurzy jsem byla velice spokojena. Byla to velká inspirace a zábava:) A závěrečná afterparty byla taky super! Děkuju za skvělou sobotu:-)

20150118-220353-141101-rodina-balada64.jpg Lukáš Pleva

Skvělé:-) Organizace, náplň, kurzy, jídlo..

7350470-picture.jpg k.kuberova@gmail.com

Moc dobře připravené kurzy, skoro jsem si nemohla vybrat jen 4 z 10.

Eva Kubjátová Eva Kubjátová

Richard Vrdlovec - žádný spěch, klid, pěkně podaná teorie i praktické zkoušení René Nekuda - pěkně vysvětlené, probrané, zapojení účastníků ukázalo naši fantazii, super Michelle Losekoot - kurz nabitý inspirací a energií, rychlý sled informací, super odkazy Lucie van Koten - řekněme bulvární styl blogování asi není pro mě, prezentace nejsitá, propagování podbízivého stylu

Petr Václavek Petr Václavek

Lit fest byl skvěle zorganizovaný a kurzy pěkně nadupané, nevěděla jsem, co dřív vybrat. Potkala jsem hodně zajímavých lidí.

20150810-111032-ms7-1532.jpg Zuzana Neustadtová

Fest se mi moc líbil: příjemná atmosféra, přátelští lektoři, dobrá organizace, super čaje. Jediné, co bych doporučila,je - zatopte!

20140314-123626-p7230053.jpg Markéta Růžičková

Organizace festu byla super - ochota, vstřícnost, přátelská a inspirativní atmosféra, skvělé kurzy, bujará afterparty.. co víc si přát? Ocenila jsem i kávu, čaj a jídlo, člověk si nemusel lámat hlavu s obživou. :-D

2p23kgfgr26dpq6-i47e5fi9-400x400-3.jpeg Tomáš Svoboda

Festival byl ideální možností, jak poznat nové lidi, seznámit se, poznat jejich způsob myšlení a přiučit se novým věcem. Každý si vybral kurzy dle libosti a zaměření. Jak blogovat, kreslit myšlenkové mapy, vytvořit knihu a prorazit na netu oslovily mě a volba to byla rozhodně správná.

Markéta Brančíková Markéta Brančíková

Skvělá atmosféra, spoustu pozitivně naladěních lidí.

3immpa7lkh0t8q6-manta-11edit-copy.jpg Jan Andrš

Dobrá organizace, možná trošku moc hipsterů.

20150101-111911-sam-1150.jpg Marcela Tichánková

Viz názor na lektora.

20150909-234255-fotka.jpg Petra Priknerová

Fest se vám moc povedl, jednotlivé kurzy zapadaly k tématu.

Účastník kurzu Anonymní účastník

Ideální formát (víc jednoduchých workshopů) a skvělý mix témat obsahů kurzů - takhle je to ucelené a zároveň pestré. A dobré prostory. Díky!

Jitka Ládrová Jitka Ládrová

Super. Je 1:22 a teď jsem se vrátila. Co dodat ;)

Zuzana Holmanová Zuzana Holmanová

Kurz blogování byl rozhodně přínosný, oceňuji nejen teoretické rady, ale i příklady z praxe úspěšné blogerky.

20140909-211111-profil.jpg Adéla Němcová

Na festivalu se sešlo spousta fajn a zajímavých lidí. Kurzy byly různorodé a vždy hodně zajímavé. Dozvěděli jsme se o tom, jak investovat do dividendových akcií, jak se soustředit a naučili jsme se jak se vyrábí přírodní kosmetika a origami. Rozhodně doporučuju všem a těším se na další festival.