Praktické kurzy a milovníci cestování,
výběrová káva, čaje a trocha vína.
Zážitek, který tě vystřelí na cesty.

Naučíš se pořádně se protáhnout na letišti, obvázat si odřeninu
z motorky, chovat se odpovědně a statečně, dobrovolničit
či umět prodat světu výstupy z tvých dobrodružství.

Koupit jízdenku za 1 600 Kč

Co je v ceně?

Na co se můžeš těšit

Petr Růžička

Petr Růžička: Jak se rozhýbat

Na cestách cestujeme – nejčastěji v sedě. A tak tuhneme. Zároveň hodně čekáme - na dopravní prostředek, kamarády nebo příznivý vítr. Takže máme i čas naší ztuhlé páteři a končetinám znovu vrátit život. Ukážeme si, jak se vrátit do vlastního těla, co a jak dělat na hotelovém pokoji, na letišti nebo v pralese. Nečekej ale strečing ani jógu. Budeme se hýbat.

Zuzana Kučerová

Zuzana Kučerová: První pomoc na cestách

Každý si na kurzu prakticky vyzkouší, jak postupovat u dopravní nehody, jak zastavit masivní krvácení, vyčistit odřeninu třeba z pádu na skútru, ošetřit úpal a dát první pomoc. Kurz povedou 3 lektoři, abyste měli maximální péči. Vedle hlavní lektorky Zuzany tě kurzem také povedou Tomáš Florian a Michal Macourek.

Pavel Dvořák

Pavel Dvořák: Street photograhpy

Dobré fotky z ulice potřebují dobrého a trpělivého pozorovatele. Společně se vypravíme na foto-procházku, definujeme si téma a každý si jej svým vlastním foťákem zkusí zachytit. Pomůžu ti i s jeho nastavením, případně můžeš přijít jen s mobilem. Probereme i trochu teorie: zákonitosti fotografie, jak na nejlepší momentky, portrét i krajinu.

Petr Novák

Petr Novák: Letenky a jízdenky prakticky

Společně budeme hledat nejlepší možnou cenu letenky do vybrané destinace. Vyzkoušíme si nakombinovat cestu s dalšími dopravními prostředky a dohledat si veškeré potřebné informace. Budeme googlit, používat různé aplikace tak, aby hledání netrvalo hodiny až dny a bylo efektivní. Každý bude sám prakticky hledat – buď s mobilem, nebo notebookem.

Adéla Kupcová

Adéla Kupcová: Odpovědné cestování

Zamyslel/a jsi se někdy nad tím, jak turismus ovlivňuje místní lidi a přírodu? Co se děje s penězi, které v cizí zemi utratíte? A co s plastovými brčky z plážových koktejlů? Nauč se, jak cestovat zodpovědně a poznat přitom místní život takový, jaký opravdu je. Překonat stud a seznámit se s „lokály” i když třeba ani nemluvíš stejným jazykem. Ukážu ti způsoby, jak si vyzkoušet práci s místními nebo se podívat k nim domů.

Jan Havránek

Jan Havránek: Dobrovolnictví

Přemýšlel/a jsi někdy o životě v zahraničí? Vyrazit aspoň na pár měsíců nasát atmosféru cizích měst, poznat nové lidi a místa, načerpat zkušenosti a třeba si u toho i něco vydělat? Nemusíš být digitální nomád ani mít do začátku statisíce na bankovním účtu, aby se něco takového stalo skutečností. Podělím se s tebou o své zkušenosti a zážitky z lodí, farem i měst.

Milan Miky Škoda

Miky Škoda: Vstup do nekomfortní zóny

Všude se o tom mluví, každá kýčovitá fotka je tím otagovaná. O čem je ale výstup z komfortní zóny doopravdy? Zažij to na vlastní kůži tam, kde ti objektivně nic nehrozí. Společně s ostatními vyrazíme do ulic v okolí festivalu. Naučíš se, jak pracovat se svými iracioálními strachy, jak se otevřít a nebát se oslovit kolemjdoucí a jak zůstat sebejistý i v nejistých situacích.

Volitelné kurzy
Z těchto 6 kurzů vyberou účastníci 3, které se dostanou na festival

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Produktivní kancelář na cestách

Opouštíš své pracovní místo a vydáváš se na cestu se svým mobilem, tabletem nebo počítačem? Ukážeme si, jak je proměnit v nástroje, které nejsou pouhou ozdobou. Jak si s sebou vzít všechny poznámky, jak vést co nejlépe svůj to-do list a plánovat události a jak to vše propojit s produktivními návyky. Těším se na tebe!

Katka a Šárka

Katka a Šárka: Jak ušetřit a nebýt za kavku

Jedeš poprvé (třeba) do Asie na vlastní pěst a z představy smlouvání máš osypky? Říkáš si – já a smlouvat? Nikdy! Nesnášíš obchodování? Žádný stres, naučítáme tě, jak ze smlouvání udělat hru. A poradíme i další praktické tipy a triky, jak ušetřit tak, abys místo jedné dovolené mohl jet rovnou na dvě. Akční letenkou to jen začíná, skutečná hra začíná až na místě!

Matouš Vinš

Matouš Vinš: Cestovatelský blog

Jak psát cestovatelský blog, který bude číst i někdo jiný než tvoje babička? Jak u toho vydržet? A jak si díky blogu přivydělat na další cesty, případně se dostat k práci snů? Přijď se naučit jak vybírat témata, která lidi skutečně zajímají, jak z psaní udělat rituál, jak se propagovat a jak na blogu postavit ziskový affiliate systém, případně i vlastní produkt.

Pepa Horák

Pepa Horák: Naučte se natáčet videa

Natočit a nastříhat pěkné video je o dost snazší, než si myslíš, a rád tě to naučím. Dám ti tipy, jak natáčet lepší záběry, na co si u videa dávat pozor, a vyzkoušíš si základní techniku střihu, který ti pomůže vyprávět obrazem příběhy. Krátký čas na praktickém kurzu ti dá rozhodně víc než několik dní u tutoriálů s hlavou v dlaních a v beznaději.

Martina Nosková

Martina Nosková: Píšu deník na cestách

Cestovní deník umí být společníkem i kompasem při objevování krajin vnějších i vnitřních. Naučme se, jak si díky deníku uchovat detailní vjemy a přitom strávit psaním minimum času. Jak vystihnout atmosféru tak, aby to nebyla nezáživná nuda. Zkusíš si psaním nově vybavit drobné momenty uplynulých cest. S deníkem zachytíš nejen vše, co jsi cestou potkal/a, ale i to, jak tě cesta proměnila.

Hynek Hampl

Hynek Hampl: Fotografie v Adobe Lightroom

Pěknou fotku nestačí vyfotit. Většinou až v průběhu následných úprav do ní dostaneš to, co jsi na místě viděl a jak jsi se cítil. Máme štěstí, že dnes už nad vyvoláním fotek nemusíme trávit nekonečné hodiny v temné komoře. Ukážu ti, jak díky Lightroomu, či dokonce jen mobilním aplikacím, posuneš fotky z cest minimálně o úroveň dál. Ty nejdůležitější úpravy si také sam/a vyzkoušíš.

Jídlo a dárky

Jak bude Naučmese Fest probíhat?

  • Po přihlášení na festival dostaneš možnost vybrat 3 z 6 volitelných kurzů, které se na festival dostanou. Hlasování uzavřeme 10. září, aby měli vybraní lektoři čas se pořádně připravit, takže s koupí lístku neotálej.
  • Týden před festivalem se online přihlásíš na jednotlivé kurzy, na které půjdeš. Nezapomeň sledovat e-mail, kam ti pošleme formulář! Přednost budou mít ti, kteří vstupenku koupili dříve. I na místě bude možné rozvrh kurzů ještě pozměnit.
  • Kurzy budou probíhat opakovaně, 4x za den v samostatných učebnách. Délka nepřekročí 90 minut. Ty první začnou v devět ráno a pokračovat budeme až do šesti večer.
  • Brány pražského Impact Hubu otevřeme 30. září 2017 už v osm ráno, abyste se v klidu stihli nasnídat, zorientovat a seznámit :-) Mezi kurzy pak budou pauzy na pokec s ostatními, osvěžení, kávu i oběd.
  • Jídlo bude na místě po celý den (ještě řešíme dodavatele), výběrovou kávu zajistí kluci z Rebelbean a kvalitní čaj připraví MeeTea.
  • Po festivalu začne afterparty přímo v Hubu: se sklenkou vína zakončíme festival ;) Ale, podobně jako v minulých ročnících, můžeme později pokračovat dál: do víru noci a za písničkou!
  • Před konáním festivalu se vám ještě ozveme s posledními detaily a instrukcemi.
  • Místo konání: Impact Hub Praha, Drtinova 10, Praha 5 (mapa), (Metro B, Anděl).
  • Cenu vstupenky je možné vrátit v plné výši 18 dní před konáním festivalu. Poté cena vstupenky propadne ve prospěch lektorů a Naučmese.cz – vstupenky jsou však přenosné a v případě, že se nebudete moci zúčastnit, stačí nám napsat jméno náhradníka.
  • Těšit se můžete také na Naučmese plátěnou tašku a bloček s tužkou.

Chceš zažít Naučmese Fest?

Koupit jízdenku za 1 600 Kč
Co vše je v ceně?
Znáš někoho, komu by festival udělal radost?
Koupit jako dárek

Koukni, jak bylo na předchozích festivalech ;)

Naučmese Fest v Praze 2013Praha 2013 Naučmese Fest v Brně 2014Brno 2014 Naučmese Fest v Praze 2014Praha 2014 Naučmese Fest v Praze 2015Praha 2015 Naučmese Fest v Praze 2016Praha 2016

Omrkni, s kým se potkáš

Aby se vám lektoři mohli maximálně věnovat, kapacita festivalu je 130 účastníků.

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Těšíme se na vás!

Koupit jízdenku za 1 600 Kč
Zbývá 109 jízdenek