10 praktických kurzů a nadšení cestovatelé.
Den, který tě vystřelí na cesty

Naučíš se pořádně se protáhnout na letišti, obvázat si odřeninu
z motorky, chovat se odpovědně a statečně, dobrovolničit
či umět prodat světu výstupy z tvých dobrodružství.

Na co se můžeš těšit

Petr Růžička

Petr Růžička: Jak se rozhýbat

Na cestách cestujeme – nejčastěji v sedě. A tak tuhneme. Zároveň hodně čekáme – na dopravní prostředek, kamarády nebo příznivý vítr. Takže máme i čas naší ztuhlé páteři a končetinám znovu vrátit život. Ukážeme si, jak se vrátit do vlastního těla, co a jak dělat na hotelovém pokoji, na letišti nebo v pralese. Nečekej ale strečing ani jógu. Budeme se hýbat.

Zuzana Kučerová

Zuzana Kučerová: První pomoc na cestách

Každý si na kurzu prakticky vyzkouší, jak postupovat u dopravní nehody, jak zastavit masivní krvácení, vyčistit odřeninu třeba z pádu na skútru, ošetřit úpal a dát první pomoc. Kurz povedou 3 lektoři, abyste měli maximální péči. Vedle hlavní lektorky Zuzany tě kurzem také povedou Tomáš Florian a Michal Macourek.

Pavel Dvořák

Pavel Dvořák: Street photography

Dobré fotky z ulice potřebují dobrého a trpělivého pozorovatele. Společně se vypravíme na foto-procházku, definujeme si téma a každý si jej svým vlastním foťákem zkusí zachytit. Pomůžu ti i s jeho nastavením, případně můžeš přijít jen s mobilem. Probereme i trochu teorie: zákonitosti fotografie, jak na nejlepší momentky, portrét i krajinu.

Petr Novák

Petr Novák: Letenky a jízdenky prakticky

Společně budeme hledat nejlepší možnou cenu letenky do vybrané destinace. Vyzkoušíme si nakombinovat cestu s dalšími dopravními prostředky a dohledat si veškeré potřebné informace. Budeme googlit, používat různé aplikace tak, aby hledání netrvalo hodiny až dny a bylo efektivní. Každý bude sám prakticky hledat – buď s mobilem, nebo notebookem.

Adéla Kupcová

Adéla Kupcová: Odpovědné cestování

Zamyslel/a jsi se někdy nad tím, jak turismus ovlivňuje místní lidi a přírodu? Co se děje s penězi, které v cizí zemi utratíte? A co s plastovými brčky z plážových koktejlů? Nauč se, jak cestovat zodpovědně a poznat přitom místní život takový, jaký opravdu je. Překonat stud a seznámit se s „lokály” i když třeba ani nemluvíš stejným jazykem. Ukážu ti způsoby, jak si vyzkoušet práci s místními nebo se podívat k nim domů.

Jan Havránek

Jan Havránek: Dobrovolnictví

Přemýšlel/a jsi někdy o životě v zahraničí? Vyrazit aspoň na pár měsíců nasát atmosféru cizích měst, poznat nové lidi a místa, načerpat zkušenosti a třeba si u toho i něco vydělat? Nemusíš být digitální nomád ani mít do začátku statisíce na bankovním účtu, aby se něco takového stalo skutečností. Podělím se s tebou o své zkušenosti a zážitky z lodí, farem i měst.

Milan Miky Škoda

Miky Škoda: Vstup do nekomfortní zóny

Všude se o tom mluví, každá kýčovitá fotka je tím otagovaná. O čem je ale výstup z komfortní zóny doopravdy? Zažij to na vlastní kůži tam, kde ti objektivně nic nehrozí. Společně s ostatními vyrazíme do ulic v okolí festivalu. Naučíš se, jak pracovat se svými iracioálními strachy, jak se otevřít a nebát se oslovit kolemjdoucí a jak zůstat sebejistý i v nejistých situacích.

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Produktivní kancelář na cestách

Opouštíš své pracovní místo a vydáváš se na cestu se svým mobilem, tabletem nebo počítačem? Ukážeme si, jak je proměnit v nástroje, které nejsou pouhou ozdobou. Jak si s sebou vzít všechny poznámky, jak vést co nejlépe svůj to-do list a plánovat události a jak to vše propojit s produktivními návyky. Těším se na tebe!

Matouš Vinš

Matouš Vinš: Cestovatelský blog

Jak psát cestovatelský blog, který bude číst i někdo jiný než tvoje babička? Jak u toho vydržet? A jak si díky blogu přivydělat na další cesty, případně se dostat k práci snů? Přijď se naučit jak vybírat témata, která lidi skutečně zajímají, jak z psaní udělat rituál, jak se propagovat a jak na blogu postavit ziskový affiliate systém, případně i vlastní produkt.

Pepa Horák

Pepa Horák: Naučte se natáčet videa

Natočit a nastříhat pěkné video je o dost snazší, než si myslíš, a rád tě to naučím. Dám ti tipy, jak natáčet lepší záběry, na co si u videa dávat pozor, a vyzkoušíš si základní techniku střihu, který ti pomůže vyprávět obrazem příběhy. Krátký čas na praktickém kurzu ti dá rozhodně víc než několik dní u tutoriálů s hlavou v dlaních a v beznaději.

Jídlo a dárky

Jak bude Naučmese Fest probíhat?

 • Kurzy budou probíhat opakovaně, 4x za den v samostatných učebnách. Délka nepřekročí 90 minut. Ty první začnou v devět ráno a pokračovat budeme až do šesti večer. Kurzy probíhají v malých skupinkách, maximálně 15 lidí.
 • Týden před festivalem se online přihlásíš na jednotlivé kurzy, na které půjdeš. Nezapomeň sledovat e-mail, kam ti pošleme formulář! Přednost budou mít ti, kteří vstupenku koupili dříve. I na místě bude možné rozvrh kurzů ještě pozměnit.
 • Brány pražského Impact Hubu otevřeme 30. září 2017 už v osm ráno, abyste se v klidu stihli nasnídat, zorientovat a seznámit :-) Mezi kurzy pak budou pauzy na pokec s ostatními, osvěžení, kávu i oběd.
 • Jídlo bude na místě po celý den (ještě řešíme dodavatele), výběrovou kávu zajistí kluci z Rebelbean a kvalitní čaj připraví MeeTea.
 • Po festivalu začne afterparty přímo v Hubu: se sklenkou vína zakončíme festival ;) Ale, podobně jako v minulých ročnících, můžeme později pokračovat dál: do víru noci a za písničkou!
 • Před konáním festivalu se vám ještě ozveme s posledními detaily a instrukcemi.
 • Místo konání: Impact Hub Praha, Drtinova 10, Praha 5 (mapa), (Metro B, Anděl).
 • Cenu vstupenky je možné vrátit v plné výši 18 dní před konáním festivalu. Poté cena vstupenky propadne ve prospěch lektorů a Naučmese.cz – vstupenky jsou však přenosné a v případě, že se nebudete moci zúčastnit, stačí nám napsat jméno náhradníka.
 • Těšit se můžete také na Naučmese plátěnou tašku a bloček s tužkou.

Chceš zažít Naučmese Fest?

Koupit jízdenku za 1 600 Kč

Co je v ceně?

 • 4 kurzy z 10 podle tvého výběru
 • materiál na kurzy
 • obědová polévka
 • drobné občerstvení po celý den
 • výběrová káva od kluků z Rebelbean
 • kvalitní čaje, které připraví MeeTea
 • plátěná Naučmese taška a bloček
 • 100 Kč sleva na Travel Bibli
 • a také víno na afterparty!
Koupit jízdenku za 1 600 Kč
Znáš někoho, komu by festival udělal radost?
Koupit jako dárek

Ohlasy účastníků

Tomáš Svoboda Tomáš Svoboda

Festival byl ideální možností, jak poznat nové lidi, seznámit se, poznat jejich způsob myšlení a přiučit se novým věcem. Každý si vybral kurzy dle libosti a zaměření.

Veronika Dubská Veronika Dubská

Synergie pozitivní atmosféry, otevřených lidí, učení se hrou a neopakovatelných zážitků. Díky celému týmu, že dává svoji energii právě sem! Moc si toho vážím, respektuji, fandím a jsem prostě nadšená!

Kateřina Karasová Kateřina Karasová

Fest byl parádní! Na takovou akci bych z Ostravy přijela klidně i 2x do roka. Vlastně i víckrát do roka, ale je jasné, že příprava takové akce je náročná. Všem, kteří se podíleli na přípravě děkuji a smekám :) Odvezla jsem si skvělou náladu a inspiraci!

Markéta Růžičková Markéta Růžičková

Organizace festu byla super - ochota, vstřícnost, přátelská a inspirativní atmosféra, skvělé kurzy, bujará afterparty.. co víc si přát? Ocenila jsem i kávu, čaj a jídlo, člověk si nemusel lámat hlavu s obživou. :-D

Jana Dolejšová Jana Dolejšová

Naučmese Fest pro mě byl určitě jedním z highlightů podzimu, nejenom že jsem se naučila kvantum nových věcí, ale také jsem měla příležitost potkat spoustu sympatických lidí. Navíc naprosto úžasná atmosféra během celého dne i na závěrečné afterparty. Za mě jednoznačně příště zas.

Petr Konvička Petr Konvička

Povedla se vám neuvěřitelná věc - přivést na jedno místo 90 lidí, z nichž naprostá většina byla naladěna na stejné vlně. Tohle se mi nikdy nestalo, bylo úžasné a chci to znovu!

Koukni jak to vypadalo na předchozích festivalech a na další reference

Naučmese Fest v Praze 2013Praha 2013 Naučmese Fest v Brně 2014Brno 2014 Naučmese Fest v Praze 2014Praha 2014 Naučmese Fest v Praze 2015Praha 2015 Naučmese Fest v Praze 2016Praha 2016

Omrkni, s kým se potkáš

Aby se vám lektoři mohli maximálně věnovat, je maximální kapacita kurzů 15 účastníků.

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Anonymní účastník

Těšíme se na vás!