Třetí Naučmese Fest: skvělí lidé, atmosféra a prostory!

Tentokrát jsme měli tu čest užít si den v inspirativním a vzdušném prostředí pražského Impact Hubu. V posledním týdnu před festivalem se přihlásilo přibližně 30 účastníků, a tak se nás sešlo v sobotu 18. října na zahájení i s lektory a týmem kolem sto patnácti!

Přicházeli lidé mladší i starší, usměvaví i ospalí. Skvělou kávou a snídaní se však nastartovali i noční sovy, po zahájení se všichni vydali do jednotlivých zasedaček na první kurzy. Když po 90 minutách začali vycházet první usměvavé tváře, opadly zbytky našeho napětí a věděli jsme, že si i my můžeme naplno užít další krásný společný zážitek.

Během slunečného a poměrně teplého podzimního dne se ke slovu dostala také terasa, kam jsme si snad všichni alespoň jednou zašli pro pár paprsků.

Měl jsem radost, že i méně „kariérně-využitelné“ kurzy byly dostatečně naplněny a například na kurzu Otvírání zámků bylo pořád plno :) z Výroby přírodní kosmetiky a Origami přicházeli pyšnící se účastníci s vlastními výrobky :)

Po posledním kurzu následovala večeře. Lektorka Janka Chudlíková se postarala o energické zakonečení – vyzvala účastníky svého kurzu, aby zaujali postoj vítěze, a tím poslala hromadu energie do afterpárty. Vydatně se pilo, tancovalo, povídalo při svíčkách a ve vzduchu jsem zase cítil onen špirit Naučmese setkání ♥

Dvě hodiny po plánovaném odchodu z HUBu se poslední parta přesunula na after-after párty do klubu kdesi v ulicích Smíchova. A tam se tancovalo až do ranních hodin, alespoň co má paměť pamatuje :)

Tak zase příště!
Za tým Naučmese,
Adam Marčan

Další Naučmese Fest?

Tak určitě! Máme nápady na konkrétní tématické festivaly, prvním byl Literární Fest, další budou následovat. Pokud nechceš minout okamžik spuštění – nech nám hned vedle v pravo svůj email.

Co o festivalu říkají lektoři

Judita Klimentová

Judita Klimentová: Naprosto úžasná energie a mnoho inspirujících ůčastníků a lektorů. S kažďým blokem se moje energie zvyšovala a to díky tomu, co ostatní přinášeli a taky notné dávce výborné kávy, která byla celý den někde poblíž.

Místnost kde probíhala výroba kosmetiky se proměnila v alchymistickou dílnu a dobrou náladu určitě podpořilo i mnoho vůní, které jsme používali.

Hned po oficiálním ukončení jsem se vrhla do víru tance, vína a povídání. No a nakonec jsem s Adamem protančila noc a od té doby žijeme spolu šťastně až napořád!

Kurz: Výroba přírodní kosmetiky

Milan Prikner

Milan Prikner: Celý den neměl chybu. A pokud ano, tak jsem si ji nestačil všimnout. Takový fofr to byl. Na začátku každého kurzu jsem věděl, že jsme už 5 minut ve skluzu, tak jsme všichni skládali jako život.

Papír se nám pod rukama proměnil na bijící srdce, růži a jeřába. Každý nový origamista tak urazil první tisícinu své cesty k Senbazuru.

Na afterpárty jsem se potkal s mnoha skvělými lidmi. S některými jsem se během dne i večera dokonce seznamoval dvakrát i třikrát. Úžasně poskládaný den.

Kurz: Origami

Janka Chudlíková

Janka Chudlíková: V mém kurzu mě ale nabíjela samotná atmosféra, zájem a pozornost, kterou vytvářeli lidé. Fest prostě tvoří sami účastníci Festu! Všichni byli v pohodě a otevření se učit naprosto přirozeným a neformálním způsobem. Naučmese Fest má zvláštní přátelskou auru, kde cítím otevřenost a přijetí. Opravdu mi to pomohlo naplnit můj záměr, a to předat co nejvíc ze svých zkušeností.

Letos jsme měli možnost být i ve skvělém prostředí HUBu, kde to je na sdílení a setkávání přímo stvořené! A ta super kávička, jídlo…! O mě osobně se tým „Naučmese“ skvěle staral a dodatečně za to děkuji. Myslím, že ten pocit péče a přirozeného sdílení má na festivalu každý. A taneček v HUBu byl prostě super!

Kurz: Vylaď se, soustřeď se

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Hlava plná myšlenek a tělo napjaté jako struna. I potřetí byl pro mě vstup na Fest ve znamení stejného rozpoložení. A i nyní byly tyto stavy a pocity rozloženy na mikrokousíčky ihned, když jsem vstoupil do dvěří, které vytvářely pomyslnou hranici mezi místem nabitým neuvěřitelnou atmosférou a okolním světem. Byl jsem natolik pohlcen, že jsem nedokázal vnímat kurzy jako kurzy, ale jako jedinečné setkání úžasných lidí.

Na kurzu jsme společně vytvářeli bezpapírovou kancelář, měli jsme za cíl proniknout do tajů světa postaveného na kvalitní evidenci a dohledávání informací. A i z ohlasů po festivalu cítím, že to byla skvělá volba. Ať vám bezpapírový svět vydrží co nejdéle. A nadšení pro Naučmese kurzy... u toho jsem přesvědčený, že neuhasne.

Kurz: Evernote – bezpapírová kancelář

Karel Izera

Karel Izera: Byl jsem moc potěšen zájmem o můj kurz. Skoro nikdy jsme neskončili na čas a nejeden účastník obětoval přestávku,“šťoural” se dál v zámcích a na další kurz přišel zaručeně pozdě... :)

Atmosféra byla skvělá a bylo vidět že se nikdo nenudí. O přestávkách jsem měl občas možnost pozorovat účastníky na chodbách – bylo na nich vidět nadšení ze získaných informací a dovedností, které sdíleli.

Fest měl pro mě jen jedinou vadu: sám jsem se nemohl účastnit ostatních kurzů, které byly tak zajímavé, že příští ročník musím patřit mezi kurzisty a zažít si takový skvělý den z druhé strany. :)

Kurz: Otvírání zámků šperhákem

Nyamjargal „Nimka“ Munkhbat

Nimka: Náramně jsem si to užila – za prvé jsem dobře věděla do čeho jdu z předchozího ročníku, za druhé jsme byli mnohem více připravení co se materiálu týče a za třetí jsem věděla, že se dalšího festivalu jako lektorka nebudu moci účastnit, šla jsem do toho tedy naplno, i přesto že jsem předešlou noc naspala pouhé 4 hodinky.

Nálada na celé akci byla opět fantastická – catering byl chutný, káva správně kávová, podpůrný tým fungoval jak dobře seřízené hodinky, prostory byly více než ideální.

Troufám si říct, že se nikdo na mém kurzu nenudil a odcházel dobře najezený a věděl jak si doma urolovat svoje sushi, kde nakoupit vhodné suroviny a jak si uvařit hlavně rýži – to je to hlavní gro totiž!

Kurz: Naučte se dělat skvělé sushi

Michal Turna

Michal Turna: Inspirovat tolik lidí, diskutovat a dělit se s nimi o informace - s tím jsem počítal, to je přeci poslání lektora. Ale že mě svými dotazy budou naopak inspirovat účastníci a že si odnesu z Naučmese Festu tolik zajímavých myšlenek, nápadů a návrhů? To jsem ani ve snu nečekal.

Tolik lidí se zájmem o vzdělávání se, kteří „obětovali“ celý slunečný víkendový den se pohromadě jen tak nevidí a osobně si myslím, že nikdo touto investicí určitě neprohloupil. Byl jsem až překvapený, jak moc se Naučmese týmu program povedl.

Po celém dni vzdělávání se a načerpání mnoha informací následovala after party, kde se teprve naplno projevila síla Naučmese komunity! :)

Kurz: Superčlověkem za tři měsíce

Tomáš Tatranský

Tomáš Tatranský: Naučmese Fest v pražském Hubu mi krásně ukázal, jak skvělí lidé se točí okolo celého projektu Naučmese. Festival byl zorganizován s velkou péčí a smyslem pro detail, jídlo i pití bylo vynikající.

Účastníci bažící po nových poznatcích mě jako lektora nabili pozitivní energií. Během kurzů, o přestávkách i na afterparty jsem u všech, s kterými jsem mluvil, vnímal velikou otevřenost. Těším se na další ročník!

Kurz: Dividendové akcie jako ideální zdroj pasivního příjmu

Ohlasy účastníků

4fyujz0bafvouel-mirka-slamova.jpeg Mirka Slámová

Byla to prostě krásná akce. Moc se mi líbil Adamův úvod - jsme tady a děláme si svět krásnější - nebo tak nějak to řekl :-) Škoda, že mi nevyšla after party, tak snad příště.

9uxw9h6xmo41e89-7awzzxlay262gd3-picture.jpg Veronika Krejčová

Naučmese Fest tak jak ho máme rádi. Koncentrace inspirace, zajímavých myšlenek a zapálených lidí, kteří tak trošku chtějí změnit svět. Nebo jen ukázat ostatním, jak to jde jinak (a líp). Zajímavá skladba kurzů, která oslovila a zaujala i člověka, který s literárními tématy má jen okrajový vztah. Velké díky organizátorům, za vytvoření skvělého prostředí a lektorům, že chtěli učit a naučili.

20150328-173006-101-1614.jpg Kateřina Karasová

Fest byl parádní! Na takovou akci bych z Ostravy přijela klidně i 2x do roka. Vlastně i víckrát do roka, ale je jasné, že příprava takové akce je náročná. Všem, kteří se podíleli na Festu a přípravě - děkuji a smekám :) Odvezla jsem si skvělou náladu a inspiraci!

20141212-094838-1498969767.jpg Hana Kubíková

Moc příjemná a inspirativní akce. Díky za fajn den.

9jjaw3eqm14-photo-543.jpg Anna Horáková

Nápad uspořádat literární festival byl supr! Kurzy ale nebyly jen o psaní knížek, o profesi spisovatele apod., ale i o blogování, procesu vydávání knihy, nápadech, příbězích... Prostě naprosto dokonale zorganizovaná akce. Kdo nebyl, o hodně přišel!

6497670-autor.jpg Michaela Nováková

Festival mi prival nove svezi myslenky a ukazal mi cestu kudy tudy literarne i meditacne ;)

34sq09oerdzzw9r-aoh14gihdmf6jrgnqeymipqaywmypva5qd2y2zc-gk8ymw-s96-c.jpg Veronika Šímová

Vyčerpávajicí v pozitivním slova smyslu ;)

20150111-192243-euqvfnfm-bigger.png Zuzana Vovsová

Literární fest byl super jako ochutnávka témat okolo psaní, blogování a kreativity. Výborná organizace a tím pádem i atmosféra. Díky!

Iva Ošlejšková Iva Ošlejšková

Nezapomenutelný zážitek,...který bych si chtěla jednou zase zopakovat. DĚKUJI!

Účastník kurzu Anonymní účastník

Organizačně perfektně zvládnutý, tleskám celému týmu!

Účastník kurzu Anonymní účastník

Jsem moc ráda, že jsem na Literární Fest šla, potkala jsem nejen plno super lidí, ale hlavně jsem se dozvěděla, že se nesmím bát být kreativní :-) Všem určitě doporučuji.

4488690-dsc_6056.jpg Aneta Novotná

Se všemi kurzy jsem byla velice spokojena. Byla to velká inspirace a zábava:) A závěrečná afterparty byla taky super! Děkuju za skvělou sobotu:-)

20150118-220353-141101-rodina-balada64.jpg Lukáš Pleva

Skvělé:-) Organizace, náplň, kurzy, jídlo..

7350470-picture.jpg k.kuberova@gmail.com

Moc dobře připravené kurzy, skoro jsem si nemohla vybrat jen 4 z 10.

Eva Kubjátová Eva Kubjátová

Richard Vrdlovec - žádný spěch, klid, pěkně podaná teorie i praktické zkoušení René Nekuda - pěkně vysvětlené, probrané, zapojení účastníků ukázalo naši fantazii, super Michelle Losekoot - kurz nabitý inspirací a energií, rychlý sled informací, super odkazy Lucie van Koten - řekněme bulvární styl blogování asi není pro mě, prezentace nejsitá, propagování podbízivého stylu

Petr Václavek Petr Václavek

Lit fest byl skvěle zorganizovaný a kurzy pěkně nadupané, nevěděla jsem, co dřív vybrat. Potkala jsem hodně zajímavých lidí.

20150810-111032-ms7-1532.jpg Zuzana Neustadtová

Fest se mi moc líbil: příjemná atmosféra, přátelští lektoři, dobrá organizace, super čaje. Jediné, co bych doporučila,je - zatopte!

20140314-123626-p7230053.jpg Markéta Růžičková

Organizace festu byla super - ochota, vstřícnost, přátelská a inspirativní atmosféra, skvělé kurzy, bujará afterparty.. co víc si přát? Ocenila jsem i kávu, čaj a jídlo, člověk si nemusel lámat hlavu s obživou. :-D

2p23kgfgr26dpq6-i47e5fi9-400x400-3.jpeg Tomáš Svoboda

Festival byl ideální možností, jak poznat nové lidi, seznámit se, poznat jejich způsob myšlení a přiučit se novým věcem. Každý si vybral kurzy dle libosti a zaměření. Jak blogovat, kreslit myšlenkové mapy, vytvořit knihu a prorazit na netu oslovily mě a volba to byla rozhodně správná.

Markéta Brančíková Markéta Brančíková

Skvělá atmosféra, spoustu pozitivně naladěních lidí.

3immpa7lkh0t8q6-manta-11edit-copy.jpg Jan Andrš

Dobrá organizace, možná trošku moc hipsterů.

20150101-111911-sam-1150.jpg Marcela Tichánková

Viz názor na lektora.

20150909-234255-fotka.jpg Petra Priknerová

Fest se vám moc povedl, jednotlivé kurzy zapadaly k tématu.

Účastník kurzu Anonymní účastník

Ideální formát (víc jednoduchých workshopů) a skvělý mix témat obsahů kurzů - takhle je to ucelené a zároveň pestré. A dobré prostory. Díky!

Jitka Ládrová Jitka Ládrová

Super. Je 1:22 a teď jsem se vrátila. Co dodat ;)

Zuzana Holmanová Zuzana Holmanová

Kurz blogování byl rozhodně přínosný, oceňuji nejen teoretické rady, ale i příklady z praxe úspěšné blogerky.