Třetí Naučmese Fest: skvělí lidé, atmosféra a prostory!

Tentokrát jsme měli tu čest užít si den v inspirativním a vzdušném prostředí pražského Impact Hubu. V posledním týdnu před festivalem se přihlásilo přibližně 30 účastníků, a tak se nás sešlo v sobotu 18. října na zahájení i s lektory a týmem kolem sto patnácti!

Přicházeli lidé mladší i starší, usměvaví i ospalí. Skvělou kávou a snídaní se však nastartovali i noční sovy, po zahájení se všichni vydali do jednotlivých zasedaček na první kurzy. Když po 90 minutách začali vycházet první usměvavé tváře, opadly zbytky našeho napětí a věděli jsme, že si i my můžeme naplno užít další krásný společný zážitek.

Během slunečného a poměrně teplého podzimního dne se ke slovu dostala také terasa, kam jsme si snad všichni alespoň jednou zašli pro pár paprsků.

Měl jsem radost, že i méně „kariérně-využitelné“ kurzy byly dostatečně naplněny a například na kurzu Otvírání zámků bylo pořád plno :) z Výroby přírodní kosmetiky a Origami přicházeli pyšnící se účastníci s vlastními výrobky :)

Po posledním kurzu následovala večeře. Lektorka Janka Chudlíková se postarala o energické zakonečení – vyzvala účastníky svého kurzu, aby zaujali postoj vítěze, a tím poslala hromadu energie do afterpárty. Vydatně se pilo, tancovalo, povídalo při svíčkách a ve vzduchu jsem zase cítil onen špirit Naučmese setkání ♥

Dvě hodiny po plánovaném odchodu z HUBu se poslední parta přesunula na after-after párty do klubu kdesi v ulicích Smíchova. A tam se tancovalo až do ranních hodin, alespoň co má paměť pamatuje :)

Tak zase příště!
Za tým Naučmese,
Adam Marčan

Další Naučmese Fest?

Tak určitě! Máme nápady na konkrétní tématické festivaly, prvním byl Literární Fest, další budou následovat. Pokud nechceš minout okamžik spuštění – nech nám hned vedle v pravo svůj email.

Co o festivalu říkají lektoři

Judita Klimentová

Judita Klimentová: Naprosto úžasná energie a mnoho inspirujících ůčastníků a lektorů. S kažďým blokem se moje energie zvyšovala a to díky tomu, co ostatní přinášeli a taky notné dávce výborné kávy, která byla celý den někde poblíž.

Místnost kde probíhala výroba kosmetiky se proměnila v alchymistickou dílnu a dobrou náladu určitě podpořilo i mnoho vůní, které jsme používali.

Hned po oficiálním ukončení jsem se vrhla do víru tance, vína a povídání. No a nakonec jsem s Adamem protančila noc a od té doby žijeme spolu šťastně až napořád!

Kurz: Výroba přírodní kosmetiky

Milan Prikner

Milan Prikner: Celý den neměl chybu. A pokud ano, tak jsem si ji nestačil všimnout. Takový fofr to byl. Na začátku každého kurzu jsem věděl, že jsme už 5 minut ve skluzu, tak jsme všichni skládali jako život.

Papír se nám pod rukama proměnil na bijící srdce, růži a jeřába. Každý nový origamista tak urazil první tisícinu své cesty k Senbazuru.

Na afterpárty jsem se potkal s mnoha skvělými lidmi. S některými jsem se během dne i večera dokonce seznamoval dvakrát i třikrát. Úžasně poskládaný den.

Kurz: Origami

Janka Chudlíková

Janka Chudlíková: V mém kurzu mě ale nabíjela samotná atmosféra, zájem a pozornost, kterou vytvářeli lidé. Fest prostě tvoří sami účastníci Festu! Všichni byli v pohodě a otevření se učit naprosto přirozeným a neformálním způsobem. Naučmese Fest má zvláštní přátelskou auru, kde cítím otevřenost a přijetí. Opravdu mi to pomohlo naplnit můj záměr, a to předat co nejvíc ze svých zkušeností.

Letos jsme měli možnost být i ve skvělém prostředí HUBu, kde to je na sdílení a setkávání přímo stvořené! A ta super kávička, jídlo…! O mě osobně se tým „Naučmese“ skvěle staral a dodatečně za to děkuji. Myslím, že ten pocit péče a přirozeného sdílení má na festivalu každý. A taneček v HUBu byl prostě super!

Kurz: Vylaď se, soustřeď se

Daniel Gamrot

Daniel Gamrot: Hlava plná myšlenek a tělo napjaté jako struna. I potřetí byl pro mě vstup na Fest ve znamení stejného rozpoložení. A i nyní byly tyto stavy a pocity rozloženy na mikrokousíčky ihned, když jsem vstoupil do dvěří, které vytvářely pomyslnou hranici mezi místem nabitým neuvěřitelnou atmosférou a okolním světem. Byl jsem natolik pohlcen, že jsem nedokázal vnímat kurzy jako kurzy, ale jako jedinečné setkání úžasných lidí.

Na kurzu jsme společně vytvářeli bezpapírovou kancelář, měli jsme za cíl proniknout do tajů světa postaveného na kvalitní evidenci a dohledávání informací. A i z ohlasů po festivalu cítím, že to byla skvělá volba. Ať vám bezpapírový svět vydrží co nejdéle. A nadšení pro Naučmese kurzy... u toho jsem přesvědčený, že neuhasne.

Kurz: Evernote – bezpapírová kancelář

Karel Izera

Karel Izera: Byl jsem moc potěšen zájmem o můj kurz. Skoro nikdy jsme neskončili na čas a nejeden účastník obětoval přestávku,“šťoural” se dál v zámcích a na další kurz přišel zaručeně pozdě... :)

Atmosféra byla skvělá a bylo vidět že se nikdo nenudí. O přestávkách jsem měl občas možnost pozorovat účastníky na chodbách – bylo na nich vidět nadšení ze získaných informací a dovedností, které sdíleli.

Fest měl pro mě jen jedinou vadu: sám jsem se nemohl účastnit ostatních kurzů, které byly tak zajímavé, že příští ročník musím patřit mezi kurzisty a zažít si takový skvělý den z druhé strany. :)

Kurz: Otvírání zámků šperhákem

Nyamjargal „Nimka“ Munkhbat

Nimka: Náramně jsem si to užila – za prvé jsem dobře věděla do čeho jdu z předchozího ročníku, za druhé jsme byli mnohem více připravení co se materiálu týče a za třetí jsem věděla, že se dalšího festivalu jako lektorka nebudu moci účastnit, šla jsem do toho tedy naplno, i přesto že jsem předešlou noc naspala pouhé 4 hodinky.

Nálada na celé akci byla opět fantastická – catering byl chutný, káva správně kávová, podpůrný tým fungoval jak dobře seřízené hodinky, prostory byly více než ideální.

Troufám si říct, že se nikdo na mém kurzu nenudil a odcházel dobře najezený a věděl jak si doma urolovat svoje sushi, kde nakoupit vhodné suroviny a jak si uvařit hlavně rýži – to je to hlavní gro totiž!

Kurz: Naučte se dělat skvělé sushi

Michal Turna

Michal Turna: Inspirovat tolik lidí, diskutovat a dělit se s nimi o informace - s tím jsem počítal, to je přeci poslání lektora. Ale že mě svými dotazy budou naopak inspirovat účastníci a že si odnesu z Naučmese Festu tolik zajímavých myšlenek, nápadů a návrhů? To jsem ani ve snu nečekal.

Tolik lidí se zájmem o vzdělávání se, kteří „obětovali“ celý slunečný víkendový den se pohromadě jen tak nevidí a osobně si myslím, že nikdo touto investicí určitě neprohloupil. Byl jsem až překvapený, jak moc se Naučmese týmu program povedl.

Po celém dni vzdělávání se a načerpání mnoha informací následovala after party, kde se teprve naplno projevila síla Naučmese komunity! :)

Kurz: Superčlověkem za tři měsíce

Tomáš Tatranský

Tomáš Tatranský: Naučmese Fest v pražském Hubu mi krásně ukázal, jak skvělí lidé se točí okolo celého projektu Naučmese. Festival byl zorganizován s velkou péčí a smyslem pro detail, jídlo i pití bylo vynikající.

Účastníci bažící po nových poznatcích mě jako lektora nabili pozitivní energií. Během kurzů, o přestávkách i na afterparty jsem u všech, s kterými jsem mluvil, vnímal velikou otevřenost. Těším se na další ročník!

Kurz: Dividendové akcie jako ideální zdroj pasivního příjmu

Ohlasy účastníků

20140909-211111-profil.jpg Adéla Němcová

Na festivalu se sešlo spousta fajn a zajímavých lidí. Kurzy byly různorodé a vždy hodně zajímavé. Dozvěděli jsme se o tom, jak investovat do dividendových akcií, jak se soustředit a naučili jsme se jak se vyrábí přírodní kosmetika a origami. Rozhodně doporučuju všem a těším se na další festival.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?