Digitální nomádství

Adam Marčan

Adam Marčan

Věřím, že je lepší žít než hromadit a od toho se odvíjí můj život. Rád se pohybuju na hraně mezi spoustou lidí a samotou. Fotím, žiju, píšu a raduju se. Bavím se rozvojem Naučmese.cz, cestováním,... Více o lektorovi »

Digitální nomádství

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 357 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Potřebujete ke své práci jen počítač s připojením na internet? Případně tužku, papír a mobil? Rádi cestujete a poznáváte nová místa? Tak proč zůstávat pořád doma?

Pojďte se mnou vystoupit z dogmatu zavedených způsobů práce. Žijeme ve 21. století a nikdy nebylo jednodušší cestovat, poznávat a přitom udržitelně pracovat.

Kouzlo digitálního nomádství

Při cestování nepřestáváte pracovat. Cestujete většinu času na místech, kde jsou vaše náklady na život stejné, nebo dokonce nížší než doma. Společně s vlastní disciplínou a skromností je to klíčem k udržitelnému životu na cestách.

Obsah kurzu jsem sestavil do tří pilířů:

 1. Jak si nastavit život, aby to klaplo
  Filozofická část, která je pro mne zásadní a přesahová – i kdyby člověk nikam neodjel, pořád mohou tyto myšlenky zásadně změnit jeho život.
  Srozumitelně se pobavíme o tom, jak vnímám: společenský systém kolem nás, lidskou zábavu a potřeby, jídlo, dovednosti, bytí offline versus online, rozšiřování vlastní svobody opouštěním zažitého pohodlí. 

 2. Co zařídit před odjezdem
  Filozofická: Zeptat se vůbec sám sebe proč a kam vlastně chci odjet? A velmi praktické: Víte jak jednoduše získat dva pasy? Na co si dát pozor u mezinárodních řidičáků? Které pojištění vychází nejlépe na dlouhodobější pobyty a které můžete prodloužit i ze zahraničí? Jak pořešit poštu, sepsání plné moci, očkování, platební karty, víza.... taky vám ukážu co s sebou vozím za věci a jak nad nimi přemýšlím. Podstatná část je o elektronice, jak řešit zálohování, připojení na net, tipy na software, který mi pomáhá při práci a komunikaci se vzdáleným týmem. 

 3. A jsme na cestě / na místě! 
  Kde přespat či dlouhodobě bydlet. Jak si řídím cashflow a soustředit se na práci tak, abych s brekem nejel brzo domů. Nomádství jako skvělá příležitost k novým návykům. Jak se udržet dlouhodobě v psychické pohodě? Jak cestovat v páru (a nezabít se)? Nebude chybět ani to, co se mi fakt nepovedlo + a dalších pár tipů a myšlenek nasbíráné mou nomádskou praxí :)  

I když budu mluvit hodně já, nebude to přednáška – a právě proto držím maximální počet účastníků na hranici kolem 10 lidí. Záleží mi na tom, abychom měli prostor se trochu mezi sebou poznat, měli jste prostor se na cokoli kdykoli ptát a vyzkoušeli si i několik praktických cvičení.  

Kde jsem cestoval a přitom pracoval?

 • 4,5 měsíce ve španělské Malaze + měsíc v Barceloně a týden v Maroku a Paříži
 • 5 měsíců v Jihovýchodní Asii: Thajsko, Malajsie, Indonésie, Vietnam, Kambodža
 • Velmi intenzivní 5 měsiční cestu (na jednom místě cca 14 dní) mezi třemi světadíly na přelomu roku 2015-2016. Pro mě neskutečná jízda mezi velmi jinými místy jako Madrid, Málaga, Granada, Seville, Lisbon, Brusel, Bratislava, Brno, Praha, Istanbul, Bangkok, Bali, Saigon, Da Nang, Frankfurt a San José v Kostarice, uf uf... :) 
 • 4,5 měsíce ve Střední Americe: Kostarika, Nicaragua, El Salvador, Guatemala a Mexiko 

V mém životě cítím rovnováhu mezi konzumem (cestováním a poznáváním) a tvorbou (prací na Naučmese.cz). Moc rád se s vámi podělím o to, co jsem se na cestách naučil a prožil.

Těším se na naše setkání! ♥ Adam 

---

 • Pokud budete mít zájem, můžeme po kurzu zajít na pivo a povídat si dále o čemkoliv. Já budu moc rád :)
 • Po kurzu vám e-mailem zašlu elektronické zápisky z kurzu a spoustu odkazů na služby a informace k prozkoumání.
 • Na tento kurz volně navazuje kurz Digitální nomádství – kam vyrazit?

Jste nedočkaví nebo nepřesvědčeni? :) 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.