20150320-114753-1-regina-michnova.jpg

Regina Michnova

Na Naučmese od 20. 3. 2015.

Šiji s láskou, ve dne v noci, již přes pět let. :) 

A teď vážně... Od dětství ráda tvořím. Panenky "chodily" v upletených designových šatičkách. Později mě oslovilo filetové háčkování.

Prostě nedokáži sedět s rukama v klíně. Znáte to taky? Pokud ano - pojďte se něco nového naučit!

A jak jsem se dostala k šití? Náš milovaný syn Honzík dosáhl první narozeniny a já si umínila, že potřebuje batoh. Při hledání na webu, jsem objevila zahraniční e-shop s kouzelnými látkami. Nakoupila jsem látky a začala obíhat místní švadlenky s požadavkem, aby ušili batoh pro syna. Jo, ale to byl obrovský problém! "Dvacet let šiji kalhoty, tak teď se s batohem otravovat nebudu!" Tuto odpověď jsem v menší obměně slyšela celkem třikrát! Vážně!!! No nic, rozhodla jsem se, že batoh prostě ušiji sama!!! Asi jsem první švadlenka na světě, co si nejdřív koupila látky a pak až šicí stroj. :) Do dnes děkuji internetu a švadlenkám, které se o různé návody a šicí rady dělí. První batůžek měl spoustu chyb, ale byl krásný, sovičkový a od maminky! Hooty, Hoot!!! :) Takhle vlastně vznikla značka dubinek3. Můj obchůdek s dětskými potřebami pro děti, který mám na Fler už pátým rokem! 

Moje další "meta" byl patchwork. Strašně mě pohltil ten svět čísel, šablonek a fíglů. Baví mě si šablonky vyrábět sama. Podívat se na deku a vědět jak na to. Možná je to něco málo z mé omylem vystudované "stavařiny". Konstrukce střihu na oblečení, je meta mých posledních let. :) A ano, báječný program AutoCAD, používám na tvorbu šablonek pro vás. :) S laskavým zapůjčením manžela, který program potřebuje ke "skutečné" práci.

Na Ostravské univerzitě jsem vystudovala vychovatelství, proto vám mohu zaručit, že se na šicích kurzech budete cítit jako ve školní družině. Jako v hodně tvořivé školní družině. :) Chválím často a ráda. Pochvaly není nikdy dost a vy jste všechny holky šikovné! Vážně!

Šití jsem se učila a stále učím, hlavně četbou zahraniční literatury věnované šicímu tématu.

Jako lektorka šicích kurzů působím od března 2014.

Šicí kurzy již probíhají v pěti městech - Frýdek-Místek, Ostrava, Havířov, Nový Jičín a Olomouc!

Ráda bych se s Vámi podělila o získané zkušenosti.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?