6mh6g1nk3plyemj-img-0536-1.jpeg

Monika Hodáčová

Na Naučmese od 16. 1. 2024.

Vždy mě zajímaly skutečné životní příběhy, cesty sebepoznání, hledání krásy i životního smyslu. Literatura, psychologie, umění. To se promítlo do mého života, studia i práce.

Studovala jsem český jazyk a literaturu na pedagogické fakultě UK, absolvovala psychoterapeutický výcvik v systemické a rodinné terapii v Institutu rodinné terapie v Praze Motole a psychologii v praktických aplikacích na katedře psychologie filozofické fakulty UK. Poté další kurzy zaměřené především na daseinsanalýzu, logoterapii a pozitivní psychologii. Pracovala jsem jako učitelka, terapeutka v rodinné poradně a lektorka. V současné době natáčím a zpracovávám příběhy pro Paměť národa, což mi do života přináší velké množství inspirace. Intensivně se věnuji i psaní, jsem autorkou knihy z oblasti osobního rozvoje „Ještě můžu vzlétnout“ a rozhovoru s doktorkou Milenou Černou „Dobří lidé drží svět“. Publikovala jsem i povídky a články s psychologickými tématy.

V neposlední řadě jsem lektorkou kurzů psaní, a to jak tzv. tvůrčího psaní zaměřeného na obecné zákonitosti textu a rozvoj tvůrčího potenciálu, tak i terapeutického psaní jako účinné techniky osobního rozvoje.

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.