4h7rcpqhu12-20171017-153334.jpg

Ludmila Cerna

Na Naučmese od 9. 3. 2017, vedl/a kurzy pro 47 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Od mala jsem cítila zájem o smysl života. Otázky přicházely bez odpovědí. V 18ti letech jsem začala cestovat po Evropě, sbírat zkušenosti a hledat sama sebe. Po dokončení VOŠ Cetovního Ruchu jsem se přestěhovala do Španělska, kde jsem se po několika letech hledání doslechla o poutní cestě do Santiaga de Compostela.

Tato jedinečná téměř tisíci kilometrová pěší pouť často panenskou přírodou, označila začátek nového směru v mém životě. Začala jsem se zajímat o spiritualitu. Toto hledání vyvrcholilo v roce 2006 v Barceloně osobním setkáním se světově známou duchovní učitelkou z Indie, která se nazývá Amma (Mata Amritanandamayi).

Amma založila humanitární organizaci Embracing the World před více než 30ti lety. Tato organizace patří dnes k nějvětším na světě svého druhu a do nespočtu projektů je zapojeno na statisíce dobrovolníků ze všech koutů světa.  Amma také vede tisíce lidí z celého světa na duchovní cestě. Amma je ztělesněním lásky, soucitu a nezištné služby lidstvu.

V roce 2007 jsem poprvé navštívila Ammy spirituální komunitu na jihu Indie, kde se věnují spiritualitě tisíce lidí z celého světa. V Amritapuri jsem poprvé v životě cítila, že mé mnohaleté hledání dosáhlo cíle. V Amritapuri se již deset let pod vedením Ammy věnuji meditaci, józe, studiu posvátných textů, zpěvu manter, atd. Hlavní součástí mého života zde je dobrovolná humanitární služba, která mě hluboce naplňuje.

Od roku 2013 se věnuji během krátkých návštěv ČR výuce meditační techniky Amrita, kterou vytvořila sama Amma. Tato technika mi každý den pomáhá žít vyrovnanější, klidnější a láskyplný život. Díky ní jsem objevila pocit vnitřního klidu a radosti. Je pro mě velkým potěšením se s lidmi o techniku Amrita dělit.

 

Ludmila

Navštívené kurzy (1):

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.