Zdokonalujeme hru pravé ruky na ukulele - TRIPLET

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na kytaru. Bavilo mně to a tak jsem hru na kytaru vystudovala na Více o lektorovi »

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na kytaru. Bavilo mně to a tak jsem hru na kytaru vystudovala na Více o lektorovi »

1464y2brzlmjrpx-dscn2463.jpg
Vojanova 1, Brno, Brno (mapa)

už jen 5 účastníků a kurz se uskuteční

Zbývá 10 míst

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Seminář pro všechny zájemce o ukulele, kteří již nějakou dobu hrají a chtějí se zdokonalit a rozšířit své technické možnosti i svůj repertoár. Používat budeme sice především základní akordy, ale nevyhneme se barré akordům, ani 7 a 6 akordům. Nicméně jejich hmaty nejsou těžké a předem si je ukážeme.

Seminář budet trvat 2 hodiny s krátkou pauzou (cca 10 minut) uprostřed.

PRO KOHO:

K absolvování tohoto semináře nepotřebujete mít za sebou předchozí seminář ukulele. Stačí znalost základních akordů a rytmů. 

Ideálně:

  • Akordy C Am F G G7 E A A7 D
  • Rytmus dolů dolů nahoru (rytmus je stejný jako začátek písně Šel tudy, měl dudy)
  • Univerzální rytmus (někdy označovaný za pionýrák, calipso, island strum, apod.):dolů dolů nahoru nahoru dolů nahoru (možná někkdo identifikuje rytmus pomocí memotechnické pomůcky: máma, táta, děti) - jde o nejpoužívanější rytmus na ukulele, ale i na kytaru, takže je velmi pravděpodobné, že jste již na něj narazili.

Pokud si nejste jisti, napište mi email a domluvíme se, zda byste seminář zvládli.  

 

CO NÁS ČEKÁ

  • TRIPLETY - technika, při níž se používá ukazovák a palec pravé ruky, na jednu dobu tak zahrajete tři úhozy, vyzkoušíme si je samostatně. Dá se používat samostatně jako doprovod složený ze samých tripletů, nebo spíše jako ozdoba rytmů, které již umíte.
  • Zapojíme triplet do několika běžných rytmů.
  • Zkusíme triplet použít při doprovodech několika jednodušších písní např. do In the Jungle the lion sleeps tonight a pak zkusíme přidat trochu více akordů (ale nemusíte se obávat - akordy se budou sice střídat častěji, ale budou jednoduché) do Ain´t she sweet
  • Variace na univerzální rytmus, aby nám nezněl pokaždé stejně 
  • Jednotlivé varianty si vyzkoušíme samostatně a pak zapojíme do písniček.

Seminář bude probíhat v příjemných prostorách centra Světozor, Vojanova 1, Brno Židenice za max. počtu 10 osob, abych stíhala účastníkům dávat zpětnou vazbu.

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?