Zajímavé možnosti v prezentaci PowerPointu – Vlastní prezentace a hypertextové odkazy

400y3nathle-m-fotka-2.jpg

Marie Franců

Věnuji se školení a různým konzultacím v oblasti IT už od roku 1994. Zkuste se třeba učit práci na počítači od ženy :-). Nebo myslíte, že žena nemůže umět dobře pracovat třeba s Excelem? Zkuste si... Více o lektorovi »

400y3nathle-m-fotka-2.jpg

Marie Franců

Věnuji se školení a různým konzultacím v oblasti IT už od roku 1994. Zkuste se třeba učit práci na počítači od ženy :-). Nebo myslíte, že žena nemůže umět dobře pracovat třeba s Excelem? Zkuste si... Více o lektorovi »

5y8cm4hr1ou-50k1nguh6zd-pp-vlastni-prez.jpg
Brno (mapa)

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Poznámka k termínu

Může být po dohodě na domluveném místě, například na pracovišti. I čas se dá libovolně posunout.

Jen to není různé zoomování, ale je to spojení dvou věcí, takzvaných vlastních prezentací a hypertextových odkazů. A pak už jen závisí na vás, jak si s tím pohrajete. A přitom hodně lidí využívá kancelářský balík programů MS Office, ve kterém už je PowerPoint v ceně. Takže pak nemusíte mít placenou verzi programu Prezi. Někteří mohou oponovat, že Prezi je i free. Ale víte, že všechny prezentace, které tam vytvoříte jsou přístupné všem?

Proto jsem připravila kurz, kde se můžete naučit pracovat s vlastními prezentacemi (skupiny snímků) a propojení s hypertextovými odkazy.

Rozsah kurzu

 • Co znamená pojem vlastní prezentace
 • Jak se vlastní prezentace vytvoří
 • Vlastnosti a úpravy vlastních prezentací – kolik snímků, duplicita snímků, změny obsahu, ….
 • Odstraňování nepotřebných snímků z vlastních prezentací
 • Propojování určitých míst pomocí hypertextových odkazů
 • Propojení hypertextových odkazů a vlastních prezentací
 • Jak se může vytvořit snadno fotoalbum v programu PowerPoint, rozložení fotografií ve fotoalbu, dokončení fotoalba a další změny a úpravy

Pro koho je kurz určen

Pro každého, kdo zná základní používání PowerPointu, a chce se s méně používanými možnostmi programu seznámit a tyto využívat při rychlejší a jednodušší tvorbě prezentací.  

Jak kurz probíhá

Na začátku si vysvětlíme, co je vlastní prezentace a jak se s ní pracuje. Řekneme si pravidla, jak vzniká a kolik jich v rámci jedné prezentace můžete mít? Poté si již sami vytvoříte několik vlastních prezentací, které budeme propojovat pomocí hypertextových odkazů tak, aby se během promítání návrat na původní místo. Na konci si můžeme ještě ukázat, jak se dá v programu PowerPoint vytvořit fotoalbum a co je užitečné přitom udělat.

Potřeby

Kurz školím v místnosti s dataprojektorem. Ukazuji jednotlivé možnosti a postupy, aby všichni viděli, jak danou věc udělat. Na kurz je potřeba mít vlastní notebook s nainstalovaným MS PowerPoint. Verze může být od 2007 až do 2016 a chuť něco nového zkoušet a naučit se. Pokud vyjde čas, ukáži, jak se v programu PowerPoint vytváří fotoalbum. Pro tuto činnost si připravte na počítači nějakou složku s více fotkami.

Pokud budete mít zájem na těchto stránkách je možnost zakoupení příručky v .pdf formátu.

Kurz se může konat po dohodě i v jiných městech.

 

Doprovodné fotky

 • 9m6f8q7jujk-obr118a.jpg
 • 5w0r9pjdbwh-obr118c.jpg
 • 29qp87uwj6v-obr118e.jpg
 • 230otiinyn4-obr96.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.