Vše o ptácích - s Vlkem!

517qeekb5cw-19656922-1897769903574877-8841443837360819789-n.jpg

Martin Vlk Mrňous

Něco málo o mně. :) V ornitologii se věnuji především osvětě a popularizaci ptáků, ale také jejich výzkumu a kroužkování. Jsem zakladatelem ptačího online magazínu Avifauna a kromě ptáků mě nesmírně baví kreativní psaní Více o lektorovi »

8zll1j2rjb2-robin-2177776-1920.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

O čem to bude?

Tématem kurzů (či lépe řečeno, naučných vycházek) budou ptáci a vše, co se kolem nich točí. Budeme si povídat o tom, proč jsou ptáci jedním z nejvíce fascinujících tvorů na planetě a proč si zaslouží naší pozornost. Jak jim můžeme pomoci skrze naší každodenní činnost, naučíme se je poznávat ať už za pomoci hlasu nebo vizuálních znaků či chování. Podíváme se na ptáky skrze objektivy nebo čočky dalekohledů, ale i z blízka - řekneme si něco o kroužkování ptáků, proč se dělá a jaké nám přináší výsledky. Povíme si něco o dalších způsobech, jak ptáky zkoumat a monitorovat. Řekneme si něco o jejich chování, přirozeném prostředí a zjistíme, proč ptáci v krajině ubývají. Vysvětlíme si veškeré souvislosti a ještě se přitom příjemně provětráme a pobavíme. :-)

Jak to bude probíhat?

Kurzy budou probíhat na individuální bázi - podle počtu účastníků se zvolí vhodný program. Kurzy pro jednotlivé skupinky mají konkrétní termíny a jasně stanovené místo, další varianty budou probíhat na žádost a bude možné je "objednat", ať už pro speciální příležitost, pro firmu nebo školu/školku.

V kurzu bude vždy zahrnuta jak praktická, tak teoretická část a bude v něm vždy prostor na dotazy. Bude kladen důraz na individuální přístup a přizpůsobení jakýmkoliv zkušenostem účastníkům.

Délka kurzu/vycházky bude individuální, zpravidla však bude trvat od 2 do 4 hodin.

Kurz lze přizpůsobit jakémukoliv ročnímu období. Můžeme být venku v době jarního hnízdění, podzimní migrace a nebo třeba v zimě u krmítka. :-)

Je to pro mě?

Kurz bude vhodný především pro laiky a úplné začátečníky, ale také pro mírně pokročilé. Účastník si z kurzu odnese hlavu plnou inspirace, nápadů, znalostí, zajímavostí, kterými bude moci oslňovat kamarády a kolegy v práci a také praktických tipů, jak svůj zájem o ptáky dále rozvíjet.

A proč zrovna Vlk a jeho kurz?

A proč si vybrat právě Vlka? :-) Vlk se pořád usmívá a vtipkuje, umí znalosti předat zábavnou a nenáročnou formou, u které se myšlenkově neztrácí a neusíná a dokáže svým nadšením pozitivně naočkovat všechny, kdo ho poslouchají. Pokud vás ptáci zajímají jen okrajově, po Vlkově výkladu už vám z mysli jen tak neuletí. :-) Vlk je všestranný tvor a tak dokáže spojit spoustu věcí do jedné. Navíc umí skvěle anglicky, takže je schopen předat svoje nadšení a poselství o tom, jak jsou ptáci skvělí, i anglicky mluvícím zájemcům.

- It's totally possible to make the course entirely in English. Vlk speaks fluently and loves the language. :-)

Pořád zvažujete, jestli vyrazit? Neváhejte! Jaro je tu a příroda nás vzývá k poznávání, zkoumání a obdivování. A mně bude ctí být tím malým můstkem k bližšímu poznání fascinujícího světa těch krásných opeřených tvorů, kteří dávali od pradávna lidské představivosti křídla. Vše o ptácích, s Vlkem!

Doprovodné fotky

  • 77zznxoqscd-bird-1081786-1920.jpg
  • 8aul63i2sdn-binoculars-2164526-1920.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?