Ukulele vánoční písně v sólu i ve skupině

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele, organizátorka kurzů Veritas Learning. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na kytaru. Bavilo mně to a Více o lektorovi »

7ckxj2jo70k-titulek-modry-2-297x223.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Ukulele je skvělý nástroj, který umožňuje si nejen doprovodit písničku, ale také vytvořit propracované spojení melodie a akordů dohromady, nebo hru v několikahlasé upravě. 

My si během dvou hodinového kurzu vyzkoušíme od každého něco: společně si doprovodíme písničky, zahrajeme si melodii, zkusíme ji spojit s akordovým doprovodem do sólového hraní, a pak si zahrajeme jako v malém orchestru, kdy využijeme toho, že je nás hodně. A i když každý nebude mít složitý hlas, dohromady bude znít toho hodně.

Komu je kurz určen?

Kurz je určen všem ukulelovým nadšencům, kteří již zvládli základní akordy a rytmy a chtějí se posunout  dál, zkusit si společné hraní, nebo si zkusit práci ve skupině, kde pracuje několik hlasů. Ačkoli popis může vypadat na složitou práci, není tomu tak. Pokud máte zájem vyzkoušet si něco nového, přijďte. Jednotlivé hlasy nejsou technicky složité. Spíše jde o společné práci, při které se nasmějeme. 

 

Co nás čeká?

  • Společné rozehrání na několika jednodušších písní;
  • hra melodie podle tabů;
  • spojování akordového doprovodu a melodie do sóla;
  • hraní prvního a dalšího hlasu;
  • společné hraní v ansámblu, kdy se každý věnuje svému hlasu;
  • protože je těžké poslouchat sebe i ostatní zároveň (obzvlášť ze začátku), tak se občas nahrajeme, abyste věděli, jak jako celek zníme. 

Po absolvování semináře účastníci již jsou schopni samostatně doprovázet písně (v lehčích rytmech). V tomto kurzu se věnuji hře prsty, nikoliv trsátkem.

 

Kapacita kurzu je 10 osob. 

Co s sebou?

Ideálně vlastní ukulele a ladičku. Nicméně není to podmínkou. 

Výuka bude probíhat v C ladění (tedy GCEA). Pokud někdo používá low G, nevadí. 

Drobné občerstvení v podobě čaje a kávy. Takže po této stránce bude o všechny postaráno. Už chybí jen dobrá nálada. Tu si, prosím, přibalte. :-)

 

 Více informací o mně a další reference na kurzy najdete na www.jaknaukulele.cz nebo na www.veritas-learning.cz

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.